На Чернігівщині з робочим візитом перебуває Віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.
На початку візиту Віце-прем’єр-міністр ознайомився з діяльністю ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес»».
Про це 11 лютого ц.р. повідомив віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України в ході візиту на Чернігівщину.
Це одне з підприємств Укроборонпрому, що розробляє та випускає складні оптико-електронні прилади та гіроскопічні пристрої для озброєння та військової техніки, високоточні артилерійські боєприпаси; головки самонаведення, як лазерні, так і теплові. Крім того, «Прогрес» виготовляє авіаційні стрілецькі приціли для комплектування систем озброєння вертольотів та літаків, систем захисту вертольотів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення, інші прилади військового та цивільного призначення.
— Наразі «Прогрес» виконує надважливу місію — створює високоточне озброєння, застосування якого дозволяє значно підвищити бойові можливості військових підрозділів та ефективно вражати цілі противника. Побільше б його у військах. Маю надію, що незабаром ситуація з наповненням армії високоточними боєприпасами зміниться принципово, — зазначив Олег Уруський.
У ході візиту Віце-прем’єр-міністра відбулася нарада в облдержадміністрації.
— Промисловість — провідна галузь господарського комплексу Чернігівщини. Її формують близько 250 великих і середніх промислових підприємств. У структурі валової доданої вартості області питома вага промисловості становить більше 20%. Водночас, промисловий комплекс є основним донором надходжень до бюджетів всіх рівнів, у 2020 році – це майже 25% від загального обсягу податків, які контролюються ГУ ДПС в області (без врахування платників, що сплачують податки в Офісі великих платників податків), — поінформувала голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.
За її словами, на території області розташована ціла низка унікальних підприємств, які мають високотехнологічне обладнання, досвідчених фахівців, відповідні напрацювання, у тому числі, досвід у виробництві в рамках імпортозаміщення та кооперації у виробництві комплектуючих для продукції військового і подвійного призначення. Усі вони готові стати гідними партнерами не лише на внутрішньому ринку, а й для європейських виробників.
— Підприємства Чернігівщини чекають змін, які дозволять їм запрацювати на повну. Більше того, Чернігівщина готова надавати майданчики для нових підприємств або тих, що потребують збільшення та модернізації виробничих потужностей, — зазначила Анна Коваленко.
Особливу увагу на нараді було приділено підприємствам, що виробляють продукцію для оборонного комплексу. Між Чернігівською облдержадміністрацією та Державним концерном «Укроборонпром» свого часу було підписано Меморандум про співпрацю. Проте, на думку голови облдержадміністрації, не всі його положення ефективно виконуються.
Віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості зазначив, що реформа військово-оборонного комплексу України вже запущена. На стадії завершення цілий перелік законопроєктів та нормативно-правових актів, серед яких і ЗУ «Про державну промислову політику України». Усе це має оживити підприємства ВПК та відкрити перед ними нові перспективи.
Під час наради було обговорено нагальні проблеми промислового комплексу області та виробничий потенціал Чернігівщини.