МАЙЖЕ 450 ОДИНИЦЬ ТЕХНІКИ ТА ОЗБРОЄННЯ ПЕРЕДАВ УКРОБОРОНПРОМ ЗАМОВНИКАМ З ПОЧАТКУ РОКУ

443 одиниці нового, модернізованого та відремонтованого озброєння та військової техніки передали замовникам підприємства-учасники ДК «Укроборонпром» в рамках виконання державних контрактів та експортних договорів у першому півріччі 2020 року.

 

Про це повідомив ДК «Укроборонпром» на офіційному сайті концерну.

 

Зокрема, за два квартали поточного року замовники отримали 32 одиниці нової та 272 одиниці відремонтованої бронетехніки; 6 відновлених одиниць авіаційної техніки; майже сотню одиниць високоточної зброї та боєприпасів; 42 одиниці різних видів радіолокаційної техніки, радіозв’язку та іншої спеціальної техніки.

 

Окрім того, у першому півріччі 2020 року судноремонтні підприємства Концерну відремонтували три малих броньованих артилерійських катери та один десантний.

 

У підсумку, попри особливий режим роботи, введений в ДК «Укроборонпром» у березні у відповідь на надзвичайну ситуацію з коронавірусом в Україні, підприємства Концерну виконали 95% виробничого плану першого півріччя та реалізували продукції на суму 12,8 млрд грн. Для порівняння, у 2019 році за цей же період було реалізовано продукції на суму 12,9 млрд. грн.

 

Бронетанкові підприємства Концерну за перші 6 місяців роботи у 2020 році виконали 99% плану з виготовлення ОВТ та реалізували продукції на суму 3,3 млрд грн, що втричі більше обсягів минулого року – у 2019 було реалізовано продукції на 933 млн грн.

 

Також більше, ніж у першому півріччі 2019 року підприємства Концерну реалізували радіолокаційної техніки та спецпродукції для радіозв’язку. Так, у 2019 було реалізовано всіх видів цієї продукції на 640 млн грн, а у 2020 році – на 700 млн грн.

 

Обсяг реалізованої продукції авіабудівними підприємствами Концерну склав 53 млн грн, що майже дорівнює аналогічному періоду 2019 року.

 

Високоточної зброї та боєприпасів у першому півріччі 2020 року було реалізовано підприємствами УОП на 24 млн грн, що навіть на 3% більше від плану.

 

Нагадаємо, другий квартал першого півріччя 2020 року підприємства Концерну відпрацювали в «особливому режимі» – частковому простої або позмінній роботі з мінімальною кількістю працівників, задіяних у виконанні виробничих планів та контрактів.

 

Окрім національного карантину на виробничі показники оборонних підприємств Концерну у першому півріччі також вплинуло затвердження державного оборонного замовлення із затримкою у 3 місяці, і, відповідно, запізна контрактна кампанія – підприємства оборонпрому почали отримувати перші аванси за контрактами тільки наприкінці квітня. По-друге, введення основними партнерами України у сфері ВТС карантинних заходів призвели до скасування всіх виставкових заходів, офіційних візитів, випробувань, приймально-здавальних робіт, що вплинуло на обсяги реалізованої продукції на експорт.

 

Водночас, за підсумками першого півріччя “Укроборонпром” отримав 14,4 мільярдів гривень чистого доходу, що майже так само, як в минулому році; і 480 млн грн чистого прибутку, що на 7% краще показників минулого року. При цьому, рентабельність EBITDA збільшилася майже вдвічі – до 14% у 1 кварталі 2020 порівняно з 8% за цей же період 2019.

Поделиться публикацией