«ЛЬВІВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД» ОТРИМАВ ЗАМОВЛЕНЬ НА МАЙЖЕ 1 МЛРД ГРИВЕНЬ

ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», готовий до виробництва нової броньованої ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ «Лев» та пожежного танку ГПМ-72. Перші зразки БРЕМ включені у проект Державного оборонного замовлення на 2019 рік.

Про це 6 лютого повідомили на офійному сайті держконцерну.

Водночас, у рамках ДОЗ та інших замовлень, підприємство отримало завдання з ремонту основних бойових танків та виготовлення інших спеціальних броньованих машин на потребу Збройних Сил України та інших замовників. Це дозволило на 100% завантажити виробничі потужності підприємства, яке забезпечує роботою понад 700 фахівців.

«Підприємством на 2019 рік підписано контрактів на загальну суму 850 млн грн з Міністерством оборони та ще на 100 млн грн з іноземним замовником. Тобто майже на мільярд гривень ми отримали живі контракти, за якими ми вже працюємо. Загалом мова йде про понад 70 одиниць бронетехніки у 2019 році», – повідомив директор «Львівського бронетанкового заводу» Віктор Андрощук.

Це стало можливим завдяки освоєнню виробництва, модернізації та ремонту нових зразків бронетехніки, зокрема, концентрації зусиль щодо освоєння ремонту та виготовлення спеціальних машин БРЕМ, БТС, ГПМ та освоєнню ремонту основного бойового  танку Збройних Сил України Т-64.

Наприклад, БРЕМ «Лев» був розроблений львівським підприємством у ініціативному порядку за власні обігові кошти. У минулому році він успішно пройшов визначально-відомчі випробування та допущений до експлуатації у Збройних Силах України.

БРЕМ, що створена на базі Т-72, призначена для евакуації та буксирування несправної, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій. БРЕМ «Лев» може евакуйовувати вантажі з масою до 100 т., а вантажопідйомність кранової установки становить 12 т. Оснащення машини також дозволяє проводити зварювальні роботи та різку металу у польових умовах та перевозити до 1,5 т. вантажів на зовнішній платформі. Це дає екіпажу «Лева» можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах.

У свою чергу, пожежний танк ГПМ-72, який також був створений за власної ініціативи та власним коштом «Львівського бронетанкового заводу», призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів.

ГПМ-72 оснащений пожежною цистерною, місткість якої складає 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність та захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню. Для цього рятувальники захищені 30-мм бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури.

У минулому році ГПМ-72 успішно пройшла визначально-відомчі випробування, допущена до експлуатації та вже працювала на ліквідації надскладних пожеж, зокрема у Калинівці.

Зазначимо, що у 2018 році підприємство випустило продукції на 700 млн грн та сплатило 80 млн грн податків до Держбюджету. Разом із скороченням адміністративного апарату заводу, це дозволило підняти середню зарплатню на підприємстві до 11 954 грн, що перевищує середній показник по Львівський області. Окрім того, з 1 січня 2019 заробітну плату збільшено ще на 20 %, а це значить, що для висококваліфікованих робітничих професій, наприклад, зварювальників та слюсарів, заробітна плата становитиме  близько 20 000 гривень на місяць.

Поделиться публикацией