ЛУЦЕНКО ПІДТВЕРДИВ АВТЕНТИЧНІСТЬ ДІАЛОГІВ У МАТЕРІАЛАХ РОЗСЛІДУВАННЯ BIHUS.INFO

Інформація з телефонів у фігурантів розслідування Bihus.Info про масштабні розкрадання в «Укроборонпромі» Андрія Рогози і Віталія Жукова є автентичною та не змінювалася. Однак на телефонах немає певної інформації, яку оприлюднювали журналісти, заявив під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 13 березня.

«Немає деяких фраз і фрагментів, які були опубліковані в журналістському розслідуванні», заявив Луценко, та додав, що мова йде про переписку з участю нинішнього глави «Укроборонпрому» Павла Букіна.

За його словами витік інформації стався в березні минулого року. При цьому Луценко запевняє, що на диску, де зберігалася інформація, немає певних фрагментів розмов, які були оприлюднені журналістами.

«Чому це опублікували напередодні виборів, я не буду коментувати, але те що в телефонах немає деяких результатів досліджень я мушу сказати», — заявив Луценко, хоча журналістка команда неодноразово повторювала, що потребувала часу на перевірку даних і публікація розслідування лише співпала в часі з виборами.

25 лютого, команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонпромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

Як йдеться в заключній частині розслідування Лесі Іванової, присвяченого корупції в «Укроборонпромі», правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств «Укрооборонпрому» у компаній, пов’язаних із сином першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою. Проте кримінальні провадження «спускалися на гальмах» за «подяку».

Поделиться публикацией