ЛУКАШЕНКО ПОГОДИВСЯ ПЕРЕДАТИ УКРАЇНІ ЗАТРИМАНИХ ПІД МІНСЬКОМ БОЙОВИКІВ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко погодився передати Україні затриманих під Мінськом бойовиків ПВК «Вагнер», і відповідну обіцянку дав президенту Володимиру Зеленському.

Про це 5 серпня ц.р. повідомив портал DT,UA, посилаючись на журналіста Дмитра Гордона, який говорить, що взяв у Лукашенка інтерв’ю і найближчим часом опублікує його на своєму Youtube-каналі.

Гордон розповів, що під час інтерв’ю Лукашенко переривався на розмову з українським президентом Володимиром Зеленським, з яким обговорювалися питання видачі Україні найманців ПВК «Вагнер».

«Він сказав, що Зеленський просив його передати Україні тих, хто воював на Донбасі проти України, і українців в тому переліку (затриманих бойовиків — ред.). Він сказав, що дасть зелене світло прокуратурі та іншим правоохоронним органам Білорусі, які за білоруськими законами зроблять все необхідне, щоб передати злочинців і Росії, і Україні», — заявив Гордон.

В Офісі генпрокурора 31 липня повідомили про оголошення підозр дев’ятьом громадянам України з ПВК «Вагнер». Україна проситиме Білорусь видати 28 затриманих бойовиків.

У ніч на 29 липня співробітники КДБ Білорусі затримали під Мінськом 32 бойовики російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер». Ще одного чоловіка було затримано на півдні країни. Влада оприлюднила імена затриманих: усі вони брали участь у збройних конфліктах у Сирії, Лівії, а 14 – воювали проти української армії в лавах бойовиків «Л-ДНР».

Білоруські спецслужби заявили, що затримані входили до групи з 200 осіб, які прибули в країну для «дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії».

Самі вони на допитах постійно змінюють свідчення, розповідаючи, що летіли чи-то в Стамбул, чи-то до країн Латинської Америки. Росія усі обвинувачення відкидає та погрожує «не дати ображати своїх».

 

Поделиться публикацией