КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» ЗУПИНИЛА БУДІВНИЦТВО КАТЕРІВ ДЛЯ ВМСУ

Приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України.

 

Про це 28 грудня ц.р. повідомлив Український мілітарний портал із посиланням на власні джерела в Міністерстві оборони України.

 

Мова йде про восьмий корпус малого броньованого артилерійського катеру проєкту 58155 та десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

 

 

 

У липні 2020 року Командувач Військово-Морськими Силами ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа озвучив інформацію, що національний флот обмежиться придбанням восьми корпусів МБАКів, останній з яких мав бути спущений на воду та переданий на випробування до кінця року:

 

«До кінця року буде добудована ще одна одиниця – восьма. Ми поки зупиняємось на восьми – це та кількість, що нам необхідна», – сказав контр-адмірал

 

Його заклали 8 лютого 2018 року разом з третім корпусом десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

 

 

«Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України. Пам’ятна табличка на корпусі майбутнього катеру Фото: прес-служба Міністерство оборони України

За цей час підприємство змінило власників з «Прайм Ессетс Кепітал» (акціонерами якого є колишній Президент України Петро Порошенко та його бізнес партнер Ігор Кононенко) на нового – компанією «Евінз лімітед» з групи «ТАС», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко.

 

 

 

 

Як видно зі світлин, корпусу майбутнього 3-го десантно-штурмового катеру проєкту 58503 фактично не існує та є лише частини, котрі не встигли зібрати.

 

Підприємство «Кузня на Рибальському» по співпраці з ВМС ЗС України зараз працює лише по проєктам добудови та випробування двох наявних десантно-штурмових катерів шифру «Кентавр-ЛК», а також середнього розвідувального корабля «Сімферополь» за темою «Лагуна».

 

Причина зупинки будівництва яка називається – форсмажорні обставини у зв’язку з пандемією COVID-19.

 

МБАК «Костопіль» під час переходу Дніпра у районі Черкас

«Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМСУ. МБАК «Костопіль» під час переходу Дніпра у районі Черкас

Попередні малий броньований артилерійський катер проєкту 58155 почали будувати в 2018 році, спуск на воду 7-го МБАКу відбувся 3 квітня 2019-го року а на початку жовтня 2019-го року він прибув до Одеси де розпочались його випробування. У грудні того ж року він отримав іменування «Костопіль».  У вересні 2020 року його включили до складу ВМС ЗС України.

 

 

 

 

 

 

Поделиться публикацией