КРАЇНИ «РАМШТАЙНУ» ОГОЛОСИЛИ ПРО НОВІ БАГАТОМІЛЬЯРДНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ОБОРОННИ УКРАЇНИ

Сполучені Штати, Канада, Британія, Данія, Нідерланди, Італія, Норвегія, Німеччина під час засідання у форматі «Рамштайн» оголосили про нові багатомільярдні зобов’язання щодо посилення оборонних можливостей України.

Про це 15 червня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на заяву міністра оборони США Ллойда Остіна в рамках зустрічі у форматі «Рамштайн».

«Сьогодні кілька країн оголосили про нові зобов’язання перед Україною», — зауважив глава Пентагону.

Так, за його словами, Канада виділила додатковий пакет на суму $500 мільйонів, який включатиме понад 200 ракет ППО для захисту українського неба. США разом із Великою Британією, Данією й Нідерландами «зробили внесок у фінансування додаткових вкрай важливих ракет ППО для України».

У цьому контексті він підкреслив, що головний фокус уваги зосереджений на забезпеченні України більшою кількістю ефективних систем ППО з огляду на продовження жорстоких ракетних атак Росії по українських мирних містах.

Італія також заявила, що виділяє допомогу, включно з «надзвичайно важливими засобами, які відповідають найнагальнішим потребам України для її самооборони».

Крім того, підкреслив Остін, кілька інших союзників внесли пропозиції щодо підтримки України в довгостроковій перспективі. Зокрема, Норвегія й Німеччина анонсували багаторічні пакети, а Данія заявила про виділення пакету довгострокової військової допомоги на суму майже $2,6 мільярда до 2024 року.

 

Поделиться публикацией