КОМІСІЯ ЄС ХОЧЕ ПРЕДСТАВИТИ ДЕРЖАВАМ-ЧЛЕНАМ СОЮЗУ ПЛАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОСТАЧАННЯ УКРАЇНИ БОЄПРИПАСАМИ

Комісія ЄС хоче представити державам-членам союзу план забезпечення постачання України боєприпасами та поповнення запасів у країнах ЄС.

Про це 2 березня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на повідомлення німецького видання Der Spiegel.

Згідно інформації отриманої виданням, документ для обговорення, який комісія представить послам країн-членів 2 лютого, пропонує план, що містить три частини:

Перша частина обумовлює негайне збільшення поставок в Україну боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів. Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель має незабаром запропонувати додатковий пакет підтримки вартістю в 1 мільярд євро для постачання боєприпасів, насамперед калібру 155-мм.

Друга частина передбачає спільну закупівлю Європейським оборонним агентством EDA боєприпасів калібру 155-мм, щоб заповнити дефіцит запасів країн ЄС і забезпечити постачання Україні в довгостроковій перспективі.

Третя частина призначена для забезпечення довгострокового збільшення потужностей виробництва боєприпасів у Європі з урахуванням зміни ситуації з безпекою.

Екстрена допомога першої частини має відбуватися за вже сформованою схемою: країни ЄС постачатимуть боєприпаси в Україну, а натомість отримуватимуть грошову компенсацію від Європейського фонду миру (EPF).

Друга частина плану містить чітке повідомлення: час, коли мир в Європі вважався безпечним, минув. Ситуація докорінно змінилася з нападом Росії на Україну, і країни ЄС мають це враховувати – закуповуючи більшу кількість боєприпасів у довгостроковій перспективі.

Ця частина плану має приводитись в дію за допомогою проекту EDA. Країни-члени ЄС та Україна повинні представити свої потреби у боєприпасах, щоб “розмістити велике замовлення та дати промисловості чіткий сигнал попиту“, – йдеться в документі.

На думку Комісії, оборонна галузь буде готова збільшити свої виробничі потужності тільки якщо буде впевнена у замовленнях в довгостроковій перспективі. Комісія також сподівається, що спільне замовлення призведе до значно нижчих цін, ніж раніше.

У третій частині плану необхідно вирішити проблему швидкого скорочення запасів артилерійських боєприпасів у країнах ЄС та їхні не відповідаючі сучасним потребам можливості для їх виробництва.

Комісія бачить себе в ролі посередника та організатора просуваючи проект шляхом виявлення прогалин у виробничих потужностях і допомоги у закупівлях. Фактичну відповідальність керівництво Комісії бачить у галузі та урядах держав ЄС.

Очікується, що міністри оборони цих країн обговорять ці пропозиції на неформальній зустрічі в Стокгольмі на початку наступного тижня. Рішення можуть бути прийняті вже на наступному саміті глав держав і урядів наприкінці березня.

 

Поделиться публикацией