КОМПАНІЯ «РАДІОНІКС» РОЗРОБЛЯЄ АКТИВНУ ГОЛОВКУ САМОНАВЕДЕННЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Приватна компанія «Радіонікс» вже деякий час розробляє активну головку самонаведення для ракети повітря Р-27 нового покоління. Це пов’язано з вимогою замовника.

Про це в інтерв’ю «ОПК» повідомив директор компанії «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов.

За його словами, на сьогодні протягом трьох років команда компанії «Радіонікс» розробила та вперше представила на виставці «Зброя та безпека 2021» пасивну головку самонаведення для ракети Р-27. С. Зав’ялов додав, що ця головка самонаведення та ще кілька виробів «Радіоніксу» завершили роботу з імпортозаміщенню для виробництва авіаційної ракети Р-27 і тепер ДАХК «Артем» може виконувати потужний контракт для поставки партії Р-27 і Індію. Керівник компанії «Радіонікс» також повідомив, що нова активна головка самонаведення для цієї авіаційної ракети «повітря-повітря» може зробити суттєве посилення літака індійських ВПС, але в тому числі може бути використана в інтересах ЗСУ.

Головки самонаведення компанії «Радіонікс»

Усе залежить від фінансування», — зазначив в інтерв’ю Станіслав Зав’ялов.

Він додав, що в інтересах Збройних сил розробляється ракета «Агат» нового покоління «повітря-повітря», а «Радіонікс» робить для цієї ракети головки самонаведення. За словами С. Зав’ялова, розробка ракети «Агат» могла бути завершена через «декілька років», а це суттєво б посилило літаки українських Повітряних сил.

Говорячи про технології для ЗСУ, він зазначив, що на підставі технологій, які розроблялись для експортних версій, зокрема під час поставки 15-ти Міг-29 в Азербайджан, було розроблено новий бортовий комплекс літака, і це сьогодні використовується в модернізації літаків українських повітряних сил Міг-29 та Су-27.

Він додав, що компанією «Радіонікс» розроблена активна головка самонаведення для зенітної ракети «Корал», яка на його думку в майбутньому може стати універсальною ракетою.(Ракету розробляє ДержККБ «Луч». Макет ракети вперше було представлено на виставці «Зброя та безпека 2021).

«Головки самонаведення для ракет, розроблені компанією «Радіонікс». Перша сліва — нова пасивна ГСН для Р-27, зроблена в рамках проведення імпортозаміщення» Третя — активна ГСН «Онікс» для ЗРК «Корал», що розробляє ДержККБ «Луч».

Говорячи про взаємовідносини зі спецекспортером, С. Зав’ялов зазначив, що компанія «Радіонікс» отримала ліцензію спецекспортерів і користується нею. Він додав, що серед замовників є низка західних країн, в тому числі країн Європи та заокеанських. Крім того, вони замовляють головки самонаведення.

При цьому, він висловив думку, що комісійні спецекспортерів є завеликими. Зокрема, він нагадав, що в індійському контракті, який виконує на поставку ракет Р-27 ДАКХ «Артем» комісійні перевищують 30%, а сама компанія «Радіонікс» за історію свого існування сплатила близько 14 мільйонів доларів спецекспортерам.

«Тобто, ми платили майже 1 мільйон доларів посереднику», — резюмував С. Зав’ялов.

Поделиться публикацией