КИЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД КУПУВАВ У ПІДСТАВНОЇ ФІРМИ ВЛАСНІ ЗАПЧАСТИНИ – ЗМІ

Державне бюро розслідувань підозрює керівництво ДП «Київський бронетанковий завод» в привласненні коштів через угоди з ТОВ «Торгів дім «Партсет» щодо ремонту та закупівлі деталей для бронетранспортерів на суму 9,14 млн грн.

Про це повідомили «Наші гроші» 24 червня ц.р., посилаючись на ухвалу Печерського райсуду Києва.

Як встановило слідство, в рамках оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з «КБТЗ» угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА. Для цього, на початку липня 2018 року завод уклав договір підряду з «Торговий дім «Партсет». На його виконання під виглядом стендових випробувань було проведено ремонт та косметичне відновлення 35-ти колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

Через чотири тижні «КБТЗ» підписав «Торговий дім «Партсет» тепер вже договір поставки комплектуючих до БТР-3ДА на загальну суму 9,14 млн грн. На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастини та комплектуючі, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме – 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів.

Слідство стверджує, що крім того, що комплектуючі вже були в використанні, вони ще й не відповідали технічним вимогам та були поставлені по завищеним цінам.

Для переведення грошей в готівку «Торговий дім «Партсет» відобразило податковій звітності придбання товарів у підприємств з ознаками «транзитності», а саме: ТОВ «ЛКО Груп», ТОВ «Кауса», ТОВ «Дебат», ТОВ «Скрол буд».

В суді слідчий клопотав про доступ до банківських рахунків «ТД «Партсет» в АТ «Райффайзент Банк Аваль» у Києві, і суд це клопотання задовольнив.

З іншої ухвали Печерського райсуду Києва відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки «КБТЗ», де знайшла частину комплектуючих, які були закуплені по контракту з «ТД «Партсет». Нині це обладнання заарештоване.

«ТД «Партсет» було зареєстроване в Києві в 2015 році як ТОВ «Оптімалбуд». Теперішню назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством. Тоді ж її власником став Борис Рожановський, але через декілька тижні фірму переписали на нинішнього її власника та директора Івана Николенка, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 року керує «КБТЗ» Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод в 2011-2013 роках. За 2018 рік він задекларував 1,03 млн грн. зарплатні, готівкою зберігає $ 30 тис. Також Шкавро задекларував, що позичив у Володимира Махна $ 150 тис.

Поделиться публикацией