КАБМІН ЗОБОВ’ЯЗАВ ДЕРЖПІДПРИЄМСТВА ВІДДАВАТИ 90% ПРИБУТКУ В БЮДЖЕТ КРАЇНИ

Кабінет міністрів України вирішив переглянути свої фінансові взаємовідносини з державними підприємствами і підвищив норматив відрахувань з чистого прибутку для держпідприємств до бюджету на 2019 рік з 75% до 90%, а також скасував знижені нормативи для окремих підприємств. Рішення прийнято сьогодні на засіданні уряду.

Під час засідання голова Федерації профспілок України Григорій Осовий вказав на те, що таке рішення може позбавити підприємства можливості проводити модернізацію.

«Це доходи, передбачені бюджетом на 2019 рік… Але ми визначили механізм, який дозволить через бізнес-планування компаній… скорочувати відсоток відрахувань на реалізацію інвестиційних програм», — прокоментував прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше пільги по відрахуванню до бюджету частини чистого прибутку мали Адміністрація морських портів України, Міжнародний аеропорт Бориспіль, Національний центр Олександра Довженка, Мистецький арсенал і ряд інших держпідприємств.

Згідно експертного висновку до відповідного проекту постанови в 2019 році Міністерство фінансів оцінює суму відрахувань від чистого прибутку до держбюджету в розмірі 15,4 млрд грн.

Нагадаємо, що уряд до 2018 року зобов’язав підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 75% чистого прибутку за 2017 рік, тоді як норматив в 2016 році був 50%.

Поделиться публикацией