ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОГОЛОСИВ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЛЕГІОНУ В ПОЛЬЩІ

У Польщі створять легіон для військової підготовки українців, які проживають у різних країнах ЄС. У Польщі буде сформовано добровольчий військовий підрозділ під назвою Український легіон. До його складу зможуть вступити громадяни України, які перебувають на території ЄС. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час прес-конференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Варшаві 8 липня.

Глава держави зазначив, що домовленість про формування та підготовку такого підрозділу було закріплено у двосторонній угоді про безпеку.

«У нас дуже позитивний досвід українсько-польсько-литовської бригади, і на основі такого досвіду ми дамо саме громадянам України, які зараз перебувають у Польщі, Литві, інших країнах ЄС можливість добровільно приєднатися до оборони України», — сказав Зеленський.

Президент додав, що підрозділ тренуватиметься на території Польщі, його оснащенням займуться союзники. «Кожен громадянин України, який вирішить бути у легіоні, зможе підписати контракт із ЗСУ. Зараз наші команди опрацюють усі нюанси цієї пропозиції», — додав Зеленський.

8 липня Україна та Польща підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Україна та Польща також розроблюють механізм, в межах якого польська протиповітряна оборона буде збивати російські ракети та дрони.

Поделиться публикацией