ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗРОБИВ ПЕРЕСТАНОВКУ В КОМАНДУВАННІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Президент Володимир Зеленський призначив нових командувача Сухопутних військ Збройних Сил України та командувача Об’єднаних сил України. Відповідні укази від 5 серпня опубліковані на сайті президента.

Одним указом президент звільнив генерал-лейтенанта Олександра Сирського з посади Командувача об’єднаних сил, а на його місце призначив генерал-лейтенанта Володимира Кравченка.

У той же час Сірський іншим указом призначений командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України та забере звільненого сьогоднішнім указом генерал-полковника Сергія Попка.

Володимир Кравченко входить до складу оперативного командування «Північ», управління якого перебуває в Чернігові.

Олександр Сірський з початком антитерористичної операції на сході України був начальником штабу сектора «С», одним з головних командирів сил АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року, координував вихід українських військових з Дебальцевого. У 2016 році Сірській очолив Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, в 2017-му став командиром АТО, поки вона не була завершена і замість неї почалася операція об’єднаних сил. У травні 2019 був призначений керівником Операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Сергій Попко — генерал-полковник ЗСУ, став командувачем Сухопутними військами України в березні 2016 року. До того очолював Головний командний центр Генерального штабу ЗСУ, виконував обов’язки командувача Об’єднаного оперативного командування ЗСУ.

Поделиться публикацией