ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ ПЕРЕЙДУТЬ НА СТАНДАРТИ НАТО ДО 2020 Р. – ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Президент України Петро Порошенко висловив впевненість, що до 2020 року Збройні сили України перейдуть на стандарти НАТО, повідомляє прес-служба глави держави.

«У 2020 році ЗСУ будуть організовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО згідно з законом про національну безпеку», — заявив президент у ході візиту до Здолбунова Рівненської області у четвер, 10 січня.

Порошенко підкреслив, що сьогодні українська армія здатна ефективно виконувати бойові завдання і відбивати російську агресію.

«За чотири роки ми створили ЗСУ. І сьогодні — це сотні тисяч належним чином підготовлених, добре озброєних і забезпечених всім необхідним воїнів з речовим, медичних, харчових, бойовим, житловим та іншим забезпеченням», — підкреслив глава держави.

За словами Порошенка, що на потреби сектора національної безпеки і оборони України направляє 5% ВВП.

«Ми інвестуємо частину ресурсів в потужності оборонно-промислового комплексу, відновлюємо роботу конструкторських бюро, створюємо нові робочі місця в ОПК. Щомісяця українське військо отримують десятки і сотні одиниць нового і модернізованого зброї, техніки, в тому числі літаків і ракет», — додав президент.

Глава держави підкреслив, що зовнішньополітичний курс України на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури сприяє зміцненню державного суверенітету й економіки країни.

«Наш шлях – до миру. Але не на умовах капітуляції, яку нам пропонує російська п’ята колона, а на умовах національних інтересів України… Членство в ЄС – це шлях до добробуту країни. А євроатлантична інтеграція – це шлях до зміцнення української державності та гідності українських громадян. І ми довели, що здатні здобувати перемоги на цьому визначеному українським народом шляху», — підкреслив глава держави.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон «Про оборону України», включивши в нього поняття «військова стандартизація», «військовий стандарт», «стандарт НАТО», «стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО», «орган військової стандартизації» та їх тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.

У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Документ передбачає, що до 2020 року в українській армії мають бути проведені заходи щодо безпеки інформації згідно зі стандартами НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб’єкта системи кібербезпеки.

Поделиться публикацией