ЗБИТОК ВІД МАХІНАЦІЙ В «УКРОБОРОНПРОМІ» СКЛАВ ДЕСЯТКИ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ — ГЕНПРОКУРОР УКРАЇНИ

На махінаціях у державному концерні «Укроборонпром» бюджет України зазнав досить значного збитку, не дорахувавшись мінімум сорок мільйонів гривень, розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко у ток-шоу «Ехо України» на телеканалі «Прямий» 1 березня.

«Ось що, власне, відбувається. Привозяться запчастини, за певними процедурами конкурсу їх купує «Оборонпром», а потім ці кошти переводять через фіктивні структури і виводять гроші у готівку, живі гривні, які потім переводять у долари. Це ухилення від податків», — сказав Луценко.

Луценко заявив, що за вказаною справою Державна фіскальна служба веде перевірку ще з 2017 року. І зовсім недавно були отримані перші результати.

«Тиждень тому я отримав нарешті перші результати — їм нарахували 20 мільйонів гривень несплачених податків. Станом на сьогодні, я знаю про близько 40 мільйонів гривень нарахованих для цієї фірми. Відразу скажу: або ці гроші будуть заплачені до казни, або будуть сидіти дуже довго. Це я гарантую. Це гарантує у тому числі президент України, хто б не був причетний до цієї структури, які б у них не були партійні прапори або прізвища посадових осіб — кошти будуть стягнуті до бюджету, а винні будуть відповідати», — пообіцяв Луценко.

Команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонпромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і бізнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза. З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

26 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Поделиться публикацией