ДП «МИКОЛАЇВСЬКИЙ СУДНОБУДІВНИЙ ЗАВОД СПУСТИВ НА ВОДУ КАТЕРИ “ВИШГОРОД” ТА “НІКОПОЛЬ”

9 квітня 2020 року на ДП «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром» завершили ремонт і відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катера (МБАК) «Вишгород». Катер спущено на воду й найближчим часом він піде з акваторії заводу.

Про це 9 квітня ц.р. йдеться на сайті ДК «Укроборонпром».

Так само відновлено боєздатність МБАК «Нікополь». На обох катерах відремонтована зовнішня обшивка підводної частини, гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, донно-бортова арматура, суднові системи та обладнання, виконано фарбування.

На МБАК «Нікополь» триває відновлення електросистем і електрообладнання, роботи будуть завершені до кінця місяця, повідомили на підприємстві.

«Ремонтні роботи на „Вишгороді“ були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері „Нікополь“ вони теж на фінальній стадії, обидва катери спустили на воду одночасно. Ми розуміємо, що катери виконують бойові завдання, тому намагалися якомога швидше відновити їхню боєздатність і повернути на службу ВМС», — повідомив директор заводу Валерій Калашніков.

«2020 рік стає роком, коли завод відновлює роботу та завантажується державними контрактами. Сьогодні, навіть в умовах карантину, завод виконує контракти та продовжує поступово долати кризу», — повідомив Денис Кравченко, заступник генерального директора з суднобудування та морської техніки ДК «Укроборонпром».

Нагадаємо, МБАК «Нікополь» був захоплений росіянами в районі Керченської протоки під час походу з Одеси до Маріуполя у листопаді 2018 року. За рік, у листопаді 2019 року, Росія повернула Україні «Нікополь» разом з іншим броньованим катером і рейдовим буксиром.

Наприкінці лютого 2020 року МБАК «Нікополь» разом з однотипним катером «Вишгород» зайшли на ремонт до «Миколаївського суднобудівного заводу».

Поделиться публикацией