ДОЗ ВИКОНАНО НА 99,5 % — МІНОБОРОНИ

Станом на 26 грудня 2020 року Міністерство оборони виконало державне оборонне замовлення на 99,5 %.

 

Про це 28 грудня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

 

Укладено державних контрактів на суму 21 млрд 897,87 млн гривень із загально виділених 22 млрд 004,74 млн гривень. Збільшено обсяги закупівлі нового і модернізованого озброєння, військової техніки та виробів спеціального призначення, поставленого до військ. Попри обмеження роботи підприємств оборонно-промислового комплексу, пов’язані з Covid-19, вдалось забезпечити постачання озброєння та військової техніки на рівні 2019 року, а за деяким напрямами (забезпечення боєприпасами, бронетанковою технікою, цифровими засобами зв’язку) навіть перевищити обсяги попереднього року, — повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

 

За його словами, за Державним оборонним замовленням до військ, зокрема, поставлено 10,5 тисяч одиниць техніки, 3,2 млн штук боєприпасів. Проавансовано виготовлення та постачання ОВТ у 2021 році на суму 6,5 млрд гривень.

 

— Основний ресурс наступного року слід планувати на закупівлю нового озброєння, а не на ремонт застарілих зразків. Слід змінити хибну практику, коли Державне оборонне замовлення (ДОЗ) та формування закупівель використовується лише як спосіб забезпечення поточних потреб Збройних Сил України. Маємо створити умови і використовувати ДОЗ як інструмент стратегічного розвитку ЗС України, — наголосив Андрій Таран.

 

З цією метою будуть переглянуті підходи щодо розподілу та використання коштів на закупівлю нових (модернізованих) зразків озброєння, військової техніки.

 

— Також відповідним підрозділам Міністерства оборони поставлено завдання у найстисліші строки забезпечити імплементацію положень Закону України «Про оборонні закупівлі». У 2021 році маємо перейти до нових процедур закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Для цього розробляємо нову методику закупівлі за вартістю зразка, яка враховуватиме його життєвий цикл, — сказав Міністр оборони.

 

Андрій Таран наголосив, що вперше в історії оборонного відомства створено нормативну базу та практично реалізовано прямі міжнародні угоди щодо закупівлі та постачання за імпортом озброєння і військової техніки, а також комплектуючих до них, що не виробляються в Україні.

 

Зокрема, з турецькими компаніями укладено контракти на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів та будівництво кораблів класу «корвет» з передачею відповідних технологій та подальшим нарощуванням будівництва суден в Україні.

 

Також проведено необхідну підготовчу роботу для укладання контракту на замовлення для потреб Збройних Сил України трьох літаків АН-178, який буде підписано вже найближчим часом.

Поделиться публикацией