ДК «УКРОБОРОНПРОМ» ВІДДАСТЬ НА ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕВ’ЯТЬ ЗАВОДІВ ОБОРОННОГО КОМПЛЕКСУ

Кабінет міністрів планує виключити зі складу держконцерну «Укроборонпром» дев’ять підприємств, та передати їх в управління Фонду держмайна для приватизації.

Про це 7 червня ц.р. повідомив портал DT,UA.

Проект відповідної постанови КМУ підготувало Мінекономрозвитку, його планують розглянути на урядовому засіданні 6 червня, пишуть Наші гроші.

До переліку підприємств, які планують передати ФДМУ, увійшли наступні підприємства:

ДП «Вінницький авіаційний завод»;

ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод»;

ДП «171 Чернігівський ремонтний завод»;

ДП «Запорізький автомобільний ремонтний завод»;

ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння»;

ДП «Харківський завод транспортного устаткування»;

ДП «Центральний науково-дослідний інститут навігації та управління»;

ДП «Укроборонресурси»;

ПАТ «Херсонський завод «Судмаш».

В пояснювальній записці Мінекономрозвитку вказало, що з пропозицією передати ці підприємства до ФДМУ для приватизації виступив сам концерн «Укроборонпром». За його даними, вказані дев’ять ДП не задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, вони не включені до коопераційних ланцюгів з виготовлення озброєння та техніки. А тому втратили нині всі ознаки підприємств оборонно-промислового комплексу.

Всі перелічені вище підприємства потрапили до списку малої приватизації ФДМУ на 2019 рік, який було складено в кінці минулого року.

Так, як перелік підприємств «Укроборонпрому» є частиною його Статуту, то внесення змін до нього затверджує Кабмін.

Нагадаємо, в січні 2018 року Верховна Рада прийняла закон «Про приватизацію державного майна», яким, зокрема, розділила об’єкти для приватизації на малі та великі. До останніх було віднесено єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів за останній звітній рік перевищує 250 млн грн. Продаж об’єктів малої приватизації повинен відбуватися через «ProZorro.Продажі».

Поделиться публикацией