ГІБРИДНА ВІЙНА РФ У РОЗВИТКУ: РОСІЯНИ ОДНООСІБНО ВИРІШИЛИ ЗМІНИТИ МОРСЬКІ КОРДОНИ З ФІНЛЯНДІЄЮ ТА ЛИТВОЮ

Росія вирішила розширити свої територіальні  води у Балтійському морі на кордоні з Фінляндією та Литвою. Про це стало відомо з проєкту постанови російського уряду, повідомляє The Moscow Times.

Російське Міноборони підготувало документ, згідно з яким Росія має намір в односторонньому порядку оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки.  Також це стосується вод поблизу міст Балтійськ та Зеленоградськ у Калінінградській області.

Своє рішення росіяни аргументують тим, що чинні географічні координати, встановлені ще радянським урядом, нібито «не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці». Тепер вони хочуть змінити географічні координати точок, якими відмірюється ширина територіального моря РФ. Постанову щодо балтійського кордону, прийняту СРСР майже 40 років тому, у Москві планують визнати «недійсною».

На цей момент у Фінляндії та Литві не коментували намірів російського уряду.

Раніше Financial Times повідомляли, що Фінляндія підвищує власну боєготовність перед обличчям російської агресії. За словами фінського генерал-лейтенанта Мікко Хейсканена, його країна активно нарощує зусилля зі збільшення можливостей власного ВПК.

Поделиться публикацией