ГЕНЕРАЛ НАЄВ НАЗВАВ ЧИСЕЛЬНІСТЬ ОКУПАЦІЙНОГО КОНТИНГЕНТУ РФ В КРИМУ І ДОНБАСІ

Чисельність 1-го і 2-го армійських корпусів, які Росія розмістила в окупованих районах Донецької і Луганської областей, становить 35 тисяч осіб. Третину з них складають російські кадрові військові і найманці, повідомив генерал-лейтенант Сергій Наєв, який до 6 травня обіймав посаду командувача Об’єднаними силами.

Генерал підкреслив, що командні посади в окупаційних формуваннх займають виключно російські офіцери. Також РФ відправила до ОРДЛО армійські спецпідрозділи.

«В ОРДЛО росіяни займають усі керівні військові посади і входять до складу підрозділів так званої точкової дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там, у цілому, від 2,1 тисяч до 2,3 тисяч осіб. А в «рядах армій» перебувають близько 11 тисяч російських громадян, а інший особовий склад — місцеві мешканці», — розповів Наєв в інтерв’ю «ТСН», опублікованому 12 травня.

«Поставте собі питання – чи бачили ви коли-небудь командирів так званих 1-го армійського корпусу або 2-го армійського корпусу? Їх ніколи не показують, і це частково підтверджує, що на цих посадах, кадрові російські генерали», — додав він.

За даними української розвідки, бойовий дух командного складу російського окупаційного контингенту не дуже високий.

«Вищий керівний склад, генерали, розуміють, що кар’єрного зростання не буде, тому вони спокійно сидять на своїх посадах. А серед молодшого офіцерського складу не дуже хороші», — зазначив екс-командувач.

Наєв також повідомив, що в анексованому Криму дисклокуються 40 тисяч російських військовослужбовців.

Зазначимо, українські військові неодноразово знаходили докази присутності в Донбасі кадрових військовослужбовців ЗС РФ і наявності у бойовиків підконтрольних Росії бандформувань зброї, яка ніколи не перебувала на озброєнні ЗСУ. А правоохоронці документували ці факти. Однак у Росії вперто твердять, що російських військових і зброї на сході України «нєт».

Так, у серпні 2018 року Генеральна прокуратура України оприлюднила чергові докази військової агресії Росії в Донбасі. Українські військові знайшли на Донеччині зразки мінно-вибухових пристроїв, які не перебувають на озброєнні і не використовуються Збройними силами України. З урахуванням місця виявлення зазначених зразків озброєння, їх використання свідчить про військову агресію Росії та підконтрольних їй формувань проти України.

Поделиться публикацией