ГЕНЕРАЛ НАЗАРОВ НАПИСАВ РАПОРТ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ІЗ ЗСУ – БУТУСОВ

Колишній начальник штабу антитерористичної операції Віктор Назаров, якого суд визнав винним у службовій недбалості, подав рапорт про звільнення з лав Збройних сил України, повідомив журналіст Юрій Бутусов.

«Генерал-майор Віктор Назаров подав рапорт про звільнення зі Збройних сил», — написав журналіст на своїй сторінці в Facebook в неділю ввечері, 4 серпня.
Бутусов нагадав, що Назаров обіймає посаду заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ.
«Останні п’ять років він був другою за впливовістю людиною в ГШ ЗСУ, правою рукою начальника ГШ Віктора Муженка, обіймаючи посаду виконувача обов’язків першого заступника начальника Генштабу», — зазначив він.

Бутусов також нагадав про обвинувальний вирок, винесений генералу в 2017 року у справі про збитий російськими найманцями Іл-76. Цей вирок Назаров оскаржує в апеляції. «Якщо програє апеляцію — доведеться сім років сидіти у в’язниці. Зрозуміло, якщо президент застосує право помилування. Також Назаров фігурує у справі щодо службової недбалості в Іловайській битві, яка до суду досі не дійшла», — підсумував журналіст.

Нагадаємо, 27 березня 2017 року Павлоградський суд визнав екс-главу штабу АТО генерала Віктора Назарова винним у службовій халатності і засудив його до семи років позбавлення волі в рамках справи про знищення бойовиками «ЛНР» літака Іл-76 Збройних сил України з українськими десантниками у червні 2014 році.
22 листопада 2016 року представник прокуратури оголосив у Павлоградському міськрайонному суді обвинувальний акт стосовно Віктора Назарова. Згідно з документом, Назаров, як начальник штабу АТО був зобов’язаний здійснювати управління військовими частинами, залученими до операції, аналізувати інформацію і прогнозувати ймовірні дії терористичних формувань в Донбасі. Однак, обіймаючи посаду, він недбало поставився до виконання своїх службових обов’язків.
За даними слідства, Назаров достеменно знав про розташування на аеродромі Луганська груп бойовиків з переносними зенітно-ракетними комплексами і усвідомлював пов’язані з цим ризики, але не вжив жодних заходів.

Звинувачення наполягало, що через недбалість Назарова загинули 49 військовослужбовців, а державі були нанесені збитки на суму понад 28,7 мільйонів гривень.

Поделиться публикацией