В УКРАЇНІ ПРОВЕДУТЬ НАЙМАСШТАБНІШЕ АВІАЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Міжнародне навчання «Чисте небо-2018» сприятиме безпеці в Східній Європі й дасть змогу підвищити рівень підготовки екіпажів Повітряних сил ЗСУ.

У міжнародних навчаннях авіаційних підрозділів «Чисте небо-2018», яке розпочнеться в середині жовтня 2018 року, буде задіяне понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів РТВ, сотні військовослужбовців з України та майже з десяти країн НАТО.

Як повідомила 21 червня прес-служба Міноборони, навчання «Чисте небо-2018» триватиме близько двох тижнів. Відпрацювання тактичних завдань без застосування бойового озброєння відбуватиметься в районі визначених аеродромів, переважно у західній частині України, а також над територією Польщі й Румунії.

З українського боку заплановано залучити близько 20 літаків різних типів, вертольоти й БАК. Також стаціонарні та мобільні радіолокаційні підрозділи й мобільні вогневі групи підрозділів ППО. США буде представлено як льотними екіпажами, так і наземними силами та засобами. Загалом із-за океану в Україну прибуде більше як 10 одиниць авіаційної техніки (літаки F-15C/D, С-130, КС-135, БпЛА МQ-9) та кількасот фахівців з-поміж наземного інженерно-технічного складу, пошуково-рятувальної команди, підрозділів охорони, аеромедичної евакуації, кіберзахисту тощо.

Разом з українськими й американськими пілотами завдання в небі виконуватимуть їхні польські та румунські колеги на літаках F-16C. Іще близько 10 країн НАТО планують задіяти передових авіанавідників та інших фахівців різних напрямків. Під час навчання заплановано відпрацювати дії з авіаційного прикриття та авіаційної підтримки, реалізувати спільні завдання з десантування вантажів та особового складу, забезпечення їх прикриття як удень, так і вночі, супроводу операцій із пошуку та порятунку особового складу, а також виконати завдання з аеромедичної евакуації тощо.

За задумом організаторів, міжнародне навчання «Чисте небо-2018» сприятиме безпеці в Східній Європі й дасть змогу підвищити рівень підготовки екіпажів Повітряних сил ЗСУ у виконанні тактичних завдань у коаліційному середовищі, досягнути принципово нового та якісного рівня сумісності з повітряними силами збройних сил США та інших країн — членів НАТО під час спільних повітряних операцій із забезпечення захисту повітряного суверенітету.

У січні президент України Петро Порошенко підписав закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях, ухвалений парламентом.

Поделиться публикацией