В УКРАЇНИ СТВОРЯТЬ ОРГАН, ЯКИЙ МАТИМЕ НА МЕТІ РЕФОРМУВАННЯ ДК «УКРОБОРОНПРОМ»

При Раді Національної безпеки і оборони України створять орган, який матиме на меті реформування Державного концерну «Укроборонпром»

Про це 4 липня ц.р. повідомив портал DT,UA, посилаючись на пресслужбу РНБО.

Секретар Ради Нацбезпеки та оборони Олександр Данилюк розповів, що ще має здійснити майбутній Координаційний центр з впровадження реформ оборонно-промислового комплексу.

 

«Секретар Ради національної безпеки і оборони України О. Данилюк повідомив, що буде створений Координаційний центр з впровадження реформ оборонно-промислового комплексу як робочий орган РНБО України, пріоритетним завданням якого стане реформування Державного концерну «Укроборонпром», — йдеться у повідомленні.

 

За словами Данилюка, Координаційний центр має здійснити швидкий та всебічний аналіз нинішньої ситуації, обрати оптимальну модель реформування сфери оборонно-промислового комплексу, зокрема, в частині повного виключення ймовірності вчинення корупційних дій та участі політиків в цій сфері, а також ефективно координувати процес імплементації реформ.

 

Вказано також, що відбулася міжвідомча нарада з реформування оборонно-промислового комплексу. В ній взяли участь заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України, голова Державної аудиторської служби, представники Наглядової ради та керівництва ДК «Укроборонпром» та експерти Апарату РНБО.

 

Під час наради учасники ухвалили рішення про розробку програми реформування системи управління Концерном та впровадження законодавчих ініціатив у сфері оборонно-промислового комплексу, створення діючого механізму громадського контролю. Засідання групи відбуватимуться на регулярній основі.

Ще в березні в РНБО заявили про необхідність ініціювати незалежний міжнародний аудит державного концерну «Укроборонпром» та реформувати його. Під час відповідного засідання також обговорили посилення прозорості діяльності концерну та боротьбу з корупцією.

 

Згідно з третьою частиною розслідування Bihus.Info, керівник держконцерну «Укроборонпром» Павло Букін санкціонував придбання російського авіаустаткування з багаторазовою націнкою у компанії, підконтрольної синові першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігоря і його бізнес-партнерів. Особисто Букін отримав за цю операцію 10 тисяч доларів «відкату», а Гладковський-старший – 30 тисяч доларів.

 

Раніше команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонпромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

 

Національне антикорупційне бюро відкрили кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

25 лютого детективи НАБУ та прокурори САП затримали колишнього та чинного директорів підприємства «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.

 

«Дзеркало тижня. Україна» неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA «Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим» та статті Дмитра Менделєєва «Мародери країни відрубаних рук» у тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

 

Поделиться публикацией