В США ПОЧАЛИ ЗБИРАТИ ПЕРШИЙ СЕРІЙНИЙ НОВІТНІЙ ЛЕГКИЙ ТАНК

Компанія General Dynamics Land Systems (GDLS) почала збирати перший серійний новітній легкий танк для армії США. Процес виробництва розпочався в листопаді.

Про це 30 грудня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на Defense News.

У червні компанію обрали переможцем у конкурсі за програмою Mobile Protected Firepower. Його оголосили іще улітку 2018 року.

Передбачається, що перший серійний легкий танк MPF буде переданий військовим в кінці 2023 року.

Однак у виданні наголошують: нинішній контракт з американським військом передбачає, що армія може придбати ще до 70 таких легких танків на початковому етапі розгортання серійного виробництва на загальну суму понад 1,1 мільярда доларів. Очікується, що американська армія витратить близько 6 мільярдів доларів протягом процесу закупівель MPF.

За оцінками, загальна вартість життєвого циклу перебування новітніх танків на озброєнні становитиме близько 17 мільярдів доларів.

Компанія GDLS поставила 12 прототипів легкого танка для оцінки у 82-у повітряно-десантну дивізію армії США.

Наразі компанія-виробник координує свою роботу з представниками збройних сил, щоб вирішити деякі проблеми з перегрівом, які виникли під час випробування прототипа MPF на полігоні Юма в штаті Арізона.

Компанія General Dynamics розробила легкий танк на базі британської бойової машини піхоти AJAX. Бойова машина отримала оновлені системи зв’язку і такі ж механізми управління, які має основний бойовий танк M1 Abrams.

Участь у тендері брала участь і компанія BAE Systems, яка запропонувала військовим модернізовану версію легкого танка M8 Buford.

За умовами конкурсу, нові легкі танки мають бути придатні для перевезення транспортними літаками C-130 Super Hercules і C-17 Globemaster III.

Керівництво армії США планує придбати 504 легких танків, які повинні перебувати на озброєнні щонайменше 30 років. Більшу частину закупівель мають завершити до 2035 року.

 

Поделиться публикацией