В США ЗНАЮТЬ ЯК РЕАГУВАТИ У ВИПАДКУ ЗАСТОСУВАННЯ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ РФ

Ядерна риторика путіна є безвідповідальною, і Сполучені Штати чітко висловили росії стурбованість з приводу загроз, які вона несе.

Про це 26 вересня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«Ми дуже чітко заявили  росіянами — як публічно, так і в приватному порядку — щоб вони припинили пусті балачки про ядерну зброю», — повідомив він.

На запитання, чи США контактували у приватному порядку з кремлем щодо загрози ядерної війни, Блінкен відповів ствердно: «Так. Дуже важливо, щоб москва почула від нас і дізналася від нас, що наслідки будуть жахливими. І ми дуже чітко дали це зрозуміти».

За словами держсекретаря, «у путіна є чіткий вихід з війни, яку він розпочав, — це покласти їй край». Він укотре повторив: якщо росія припинить воювати — закінчиться війна, якщо припинить Україна — закінчиться Україна».

Як зазначається, Блінкен відмовився поділитися подробицями стосовно того, яким чином Вашингтон зреагує на застосування ядерної зброї. Однак він сказав, що в адміністрації США є план.

На запитання — чи це план, який відверне Третю світову війну? — очільник Держдепу відповів таким чином: «Президент Байден сповнений рішучості зробити все можливе, щоб допомогти українцям захистити себе, і ми робимо все можливе, щоб згуртувати інші країни для тиску на росію».

«Ми також сповнені рішучості, щоб ця війна не розширювалася», — резюмував глава американської дипломатії.

Як повідомлялося, радник Джо Байдена з питань національної безпеки Джейкоб Салліван заявив, що США попередили кремль: росію очікують катастрофічні наслідки, якщо вона зважиться застосувати ядерну зброю.

 

Поделиться публикацией