В РФ ОФІЦІЙНО ЗАЯВИЛИ ПРО ПОЧАТОК ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСІВ ППО-ПРО С-500

В Росії офіційно оголосили про початок виробництва перспективних систем протиракетної і протиповітряної оборони С-500 «Прометей», про це російським ЗМІ 30 червня заявив генеральний директор російської державної корпорації «Ростех» Сергій Чемезов, повідомив 30 червня «УНІАН».

Як зазначив Чемезов, «Прометеями» у першу чергу планується насичувати російські збройні сили; тільки після постановки достатньої кількості систем С-500 на озброєння російських сил ППО-ПРО можна буде говорити про їхній експорт в інші країни.

Також російські військові частково відкрили завісу секретності над можливостями ЗРК С-500, проте у найзагальніших рисах: так, за їхнім твердженням, «Прометей» здатний перехоплювати гіперзвукові ракети, безпілотні літальні апарати, інші літаки, а також новітні американські винищувачі F-22 і F-35. Крім того, російські військові стверджують, що С-500 дійсно можна використовувати у якості протисупутникової зброї.

Російська система протиповітряної оборони С-500 «Прометей» розроблялася підприємством «Алмаз-Антей». Комплекс є розвитком радіолокаційної системи 96Л6Е, застосовуваної в С-300 та С-400. Радар-виявитель такої системи забезпечений активними фазованими антенними гратами і застосовується для виявлення і супроводу цілей у всьому діапазоні висот, впізнання їхньої приналежності за принципом «свій-чужий». Передбачається, що перші С-500 надійдуть до ВР РФ не раніше 2020 року.

28 травня російські ЗМІ заявили, що С-500, які повинні у майбутньому замінити СЗРС С-300 «Фаворит» та С-400 «Тріумф», насправді досить вразливі, якщо не знаходяться під прикриттям інших систем ППО – тих же «Тріумфів», «Панцирів», «Буків» та/або «Торів». На відміну від С-300 і С-400 «Прометеї», згідно з матеріалом, завжди повинні складати частину ешелонованої протиповітряної або протиракетної оборони.

Поделиться публикацией