В ОДЕСІ ПРОЙШЛА УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ ВКЛЮЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКИХ ПАТРУЛЬНИХ КАТЕРІВ ДО ВМС

В Одесі пройшла урочиста церемонія включення американських патрульних катерів «Слов’янськ» і «Старобільськ», а також пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» до складу Військово-морських сил Збройних сил України.

Про це повідомив Укрінформ, посилаючись на публікацію у Facebook заступника одеського міського голови Андрія Котляря.

«Сьогодні, за запрошенням командувача військово-морськими силами України Ігоря Воронченка, взяв участь в урочистому включенні патрульних катерів «Слов’янськ», «Старобільськ» та пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» до складу Військово-морських сил Збройних сил України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці патрульні катери типу Island були доставлені зі США до Одеси 21 жовтня після дообладнання та успішних випробувань.

Катери типу Island — швидкохідні судна, які будувалися протягом 1980-90-х років для Берегової охорони США. Можуть розвивати швидкість до 54,6 км/год. Особовий склад — до 18 моряків, зокрема, три офіцери. На озброєнні катерів — автоматична артилерійська установка Mk 38 Mod 0 Bushmaster калібру 25 мм і два кулемети М2НВ калібру 12,7 мм. Кораблі також обладнані радіолокаційною станцією, на борту кожного є моторний човен.

Катери успішно пройшли перші ходові випробування після тривалого транспортування на борту вантажного судна «Ocean Freedom».

Невдовзі 32 українських моряків, які пройшли 10-тижневу підготовку у США, нестимуть службу на катерах «Слов’янськ» та «Старобільськ» по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Багатофункціональне аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко» може залучатися до пошуково-рятувального та протимінного забезпечення, проведення водолазних, гідрографічних, науково-дослідницьких та інших спеціальних робіт.

Поделиться публикацией