В НАТО ПРОАНАЛІЗУЮТЬ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РЕФОРМУ СБУ

В Північноатлантичному альянсі проаналізують законопроект про реформу Служби безпеки України.

Про це повідомив DT,UA, посилаючись на заяву віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби.

Зокрема, глава представництва НАТО в Україні підтвердив, що альянс отримав текст законопроекту.

 

«Проект закону написано, наші колеги з Альянсу його отримали і вивчають», — заявив Кулеба, виступаючи на круглому столі «Україна-НАТО: що на столі переговорів?».

 

За його словами, діалог між Україною і НАТО щодо реформи СБУ відкрито.

 

У той же час, глава Представництва НАТО в Україні Олександр Вінніков підтвердив, що текст законопроекту в альянсі отримали і вже перевели, тепер його проаналізують.

 

«Наша залученість тут не нова, у нас тривала історія допомоги у реформуванні СБУ. Ми тут не одні, ми працюємо в тісній співпраці з колегами з ЄС та посольства США в якості групи іноземних радників», — розповів Вінніков.

 

За його словами, глава Служби безпеки Іван Баканов провів розгорнуту презентацію реформи для послів країн «Великої сімки» в Україні і НАТО. Вінніков також відзначив необхідність реформування у відповідності з законом про нацбезпеки, а також позбавлення СБУ невластивих їй функцій.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, РНБО та Національний інститут стратегічних досліджень отримали проект нової редакції закону «Про службу безпеки України».

 

Пріоритетними напрямками реформування СБУ є: відмова від невластивих спеціальним державним органам функцій; розширення контррозвідувального вектора роботи; впровадження гнучкої структури; оптимізація кадрового складу; демілітаризація; підвищення рівня соціального забезпечення працівників; мінімізація ризиків політичного втручання в діяльність органів безпеки; удосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами; вдосконалення системи демократичного цивільного контролю над діяльністю спецслужби.

Поделиться публикацией