В НАТО ВИЗНАЧИЛИ П’ЯТЬ ОСНОВНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ ОБОРОННОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ НА 2019 РІК

В Організації північноатлантичного договору визначили для України п’ять основних напрямів реформування сектора безпеки і оборони на 2019 рік.

Як передав 7 грудня УНІАН, про це голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков повідомив під час дискусії «Український шлях до НАТО: досягнення та майбутні перспективи».

 

Він наголосив, що після ухвалення закону про національну безпеку також треба прийняти ще низку законів. «Наша команда у консультаціях з нашими партнерами визначила п’ять основних стрижнів законодавчої роботи, які необхідні для впровадження закону про національну безпеку», — сказав він.

 

«По-перше, йдеться про новий закон щодо парламентського комітету зі здійснення нагляду. По-друге, закон про Службу безпеки України, який має зміцнити в рамках реформи ті елементи, що містяться у рамковому законі (про нацбезпеку). По-третє, новий закон про розвідку.

 

По-четверте, щодо управління державними таємницями і засекреченою інформацією», — заявив Вінніков. Також він наголосив, що п’ятим елементом є реформування галузі оборонної промисловості та системи державних закупівель у галузі оборони. Вінніков наголосив, що в Альянсі ці напрями вважають пріоритетними для реформування на наступний рік, оскільки відбувається «перехід від теорії до практики у впровадженні оборонних реформ».

 

Крім того, він назвав пріоритети на більш довгостроковий період, серед яких комплексний огляд сектору безпеки і оборони та розвиток професійної військової освіти.

Поделиться публикацией