ВІТЧИЗНЯНА КОНТРБАТАРЕЙНА РЛС ПРОХОДИТЬ ДЕРЖАВНІ ВИПРОБУВАННЯ

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводяться державні випробування радіолокаційного комплексу контрбатарейної боротьби 1Л220УК “Зоопарк-3”

Про це повідомив «Український мілітарний портал» 26 березня ц.р.

Як пише кореспондент Військового телебачення Олександр Штупун “Зоопарк-3” використовує сучасний принцип радіолокації – цифрову антенну решітку.

Вона має низку значних переваг перед аналоговими фазованими антенними решітками.

«Цей виріб виготовлено запорізьким підприємством “НВК Іскра”. Він призначений для виявлення вогневих позицій артилерії та ракетних пускових установок противника з передачею їх координат своїм артилерійським підрозділам для подальшого знищення ворога», – розповів один з членів випробувальної комісії Сергій Цілина.

Про розробку вітчизняних контрбатарейних радарів стало відомо у листопаді 2017 року коли на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички було продемонстровано плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями.

У червні 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка на завод “Іскра”, для передачі нових радіолокаційних станцій військовослужбовцям Збройних сил України, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні РЛС. Згодом відбулась демонстрація комплексу на параді до Дня Незалежності України.

Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії. Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.

 

Поделиться публикацией