ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ В УКРАЇНІ БУДУТЬ ПРИТЯГНУТІ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ — ГЛАВИ МЗС G7

Глави МЗС G7 привітали роботу в Україні Міжнародного кримінального суду.

Крім того, у спільній заяві вони закликали росію припинити створення гуманітарної катастрофи та пообіцяли сусіднім з Україною державам матеріальну підтримку.

Про це йдеться у заяві німецького головування G7 за підсумками відеоконференції 17 березня, передає Укрінформ.

Міністри наголосили, що відповідальні за воєнні злочини, включаючи невибіркове використання зброї проти цивільного населення, будуть притягнуті до відповідальності. Вони також привітали поточну роботу по розслідуванню та збору доказів, у тому числі з боку прокурора Міжнародного кримінального суду.

Очільники МЗС нагадали, що G7 разом зі своїми партнерами запровадили безпрецедентні санкції у відповідь на загарбницьку війну росії проти України, і застерегли, що «в майбутньому наслідки будуть тільки посилюватися». При цьому зауважується, що санкції спрямовані проти винних у протиправному нападі на Україну, а не проти російського громадянського суспільства, яке демонструє ознаки протесту проти війни президента Путіна.

Міністри закордонних справ Німеччини, Канади, Франції, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки, а також верховного представника Європейського Союзу вчергове засудили триваючу агресію росії проти України та причетність до неї білорусі. Вони закликали російське керівництво негайно виконати вимогу Міжнародного суду щодо припинення обстрілів України, її населення та цивільної інфраструктури, включаючи лікарні та школи, та негайно вивести свої збройні сили. Облога Маріуполя та інших міст, відмова у наданні гуманітарної допомоги неприпустимі, підкреслили дипломати. Міністри закликали Росію виконувати свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом і правами людини. Російське керівництво має негайно дозволити гуманітарний доступ та доставку гуманітарної допомоги до Маріуполя та інших обложених міст, йдеться у заяві.

Через неспровоковану й ганебну війну президента путіна мільйони людей змушені залишити свої домівки; продовжується руйнування інфраструктури, лікарень, театрів і шкіл, йдеться у заяві. «Кричуще порушення росією міжнародного права вже ізолювало російський уряд на міжнародному рівні і буде продовжувати це робити», — заявили міністри. Вони привітали та підтримали розпорядження про тимчасові заходи Міжнародного суду і закликали москву виконувати наказ про тимчасові заходи, який є обов’язковими для сторін.

Підписанти пообіцяли суттєво збільшити гуманітарну допомогу, оскільки потреби українського народу щодня зростають через триваючу агресію. Вони закликають інших приєднатися до цих зусиль. «Для України та за її межами необхідно терміново визначити пріоритет гуманітарної допомоги, оскільки ця безжальна війна матиме величезний вплив на продовольчу безпеку та ціни в багатьох країнах, які залежать від поставок сільськогосподарського сектору України», — йдеться у заяві.

Глави МЗС G7 подякували сусіднім з Україною державам за солідарність і людяність у прийомі українських біженців і громадян третіх країн, які постраждали від конфлікту, і надалі підтримуватимуть їх, у тому числі приймаючи біженців. Міністри підтвердили необхідність збільшення міжнародної допомоги країнам, які відчувають безпрецедентний наплив біженців.

«Загарбницька війна президента путіна проти України вже призвела до переміщення мільйонів мирних жителів, особливо жінок, дітей та людей похилого віку. Понад три мільйони втекли до інших країн, майже всі до ЄС та Молдови», — зазначається у документі. Особливу увагу дипломати звернули на Республіку Молдова, найменшу сусідню з Україною країну, яка приймає найбільшу групу біженців з України на душу населення. Вони погодилися координувати свої зусилля з надання підтримки Молдові та запросити інші зацікавлені сторони доєднатися до цієї роботи. Міністри погодилися уважно стежити за цим питанням у рамках Світового банку та Міжнародного валютного фонду.

Поделиться публикацией