ВПЕРШЕ ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ ГОЛОВКУ САМОНАВЕДЕННЯ «НЕПТУНА»

Нещодавно вперше продемонстрували головку самонаведення протикорабельної ракети Р-360, комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

 

Про це 12 листопада повідомив Український мілітарний портал, посилаючись на Defense Express.

 

Розробкою комбінованої активної радіолокаційної дводіапазонної головки самонаведення (ГСН) займалась компанія “Радіонікс”.

ГСН має має надвисокі кути огляду, здатна побачити та захопити ціль на відстані у 50 км, вона також стійка до радіолокаційних завад противника, що необхідно для проходження систем радіолокаційної боротьби корабля.

 

Будь які точні характеристики не розголошуються.

Сам принцип наведення крилатої ракети на ціль складається з двох етапів, на першому, одразу після пострілу, Р-360 летить під управлінням інерційної системи, яка коригується з даними від супутникової навігації. Фактично ця система є автопілотом, який виводить ракету у район цілі. При цьому політ проходить на малій висоті для того, щоб ракета була непомітною для радарів противника.

А вже за декілька десятків кілометрів до цілі, ракета робить “горку”, піднімаючись до декількох сотень метрів і вмикає активну головку самонаведення. Саме вона здійснює виявлення та розпізнання цілі, що дає можливість “мізкам” ракети їх класифікувати, обрати необхідну мішень та вирахувати оптимальну траєкторію для її знищення. Після цього ракета знову знижується, продовжуючи політ на надмалій висоті, у лічених метрах від води.

 

Як тільки ціль з’являється на горизонті, ракета її захоплює активною головкою самонаведення. Саме тут і приходить у нагоду надвисока оглядовість головки, яка має максимальні кути відхилення у ±60°, тобто якщо ціль почала активно маневрувати, Р-360 все одно її побачить та полетить до неї. Для порівняння, у американській головці самонаведення AN/DSQ-28, яка використовується у протикорабельній ракеті Harpoon, максимальний кут відхилення становить ±45°.

Після цього ракета йде до цілі та влучає в неї доставляючи бойову частину в середину корпуса ворожого корабля.

Головку самонаведення виготовляє компанія “Радіонікс”, виробництвом бойової частини займаються у Павлограді.

Вага бойової частини складає 150 кг, її випробування проводились близько півроку тому, про що ми повідомляли.

 

В ході випробувань бойова частина була підірвана на визначеній відстані від спеціального стенду напівсфери з листового металу визначеної товщини. На якій було розкреслено спеціальну розмітку.

 

Після чого розробники будуть її опрацьовувати з метою покращення уражаючих властивостей бойової частини ракети Р-360.

 

Ракета Р-360 – призначена для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних краблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіелектронній протидії противника.

 

Основні тактико-технічні характеристики Р-360:

 

Маса спорядженої ракети, кг: 870

Маса бойової частини, кг: 150

Діаметр ракети, мм: 380

Максимальна дальність, км: 280

Мінімальна дальність, км: 7

Висота польоту над гребнем хвиль, метри: 3-10

Швидкість, км/год: близько 900

 

Очікується, що до кінця 2019 року державні випробування комплексу РК-360МЦ мають бути завершені.

 

 

Поделиться публикацией