ВМС ЗСУ ПОПОВНЯТЬСЯ НОВИМИ КАТЕРАМИ «КЕНТАВР» ДЛЯ ОХОРОНИ АКВАТОРІЇ АЗОВСЬКОГО МОРЯ

Військово-Морські Сили України поповняться новими бойовими одиницями. В 2019 році заплановано прийняття двох десантних катерів «Кентавр» і одного малого броньованого артилерійського катера.

Про це заявив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу ЗСУ В’ячеслав Дем’яненко на брифінгу за підсумками реформування ЗСУ, повідомляє Укрінформ.

«До складу ВМС прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, в поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів «Кентавр». Триває розробка технічного проекту ракетного катера типу «Лань», оснащеного ракетним комплексом «Нептун». США передали ВМС ЗС України два патрульних катери типу Island в рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Тривають заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжя та в акваторії Азовського моря», — повідомив Дем’яненко.

Представник Генштабу повідомив, що на сьогоднішній день на озброєння прийнято 16 зразків і допущено до експлуатації 32 зразки озброєння і військової техніки (ОВТ), поставлено у війська близько 8 тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння і близько 500 тисяч одиниць боєприпасів.

«У якості технічної допомоги від США у війська поставлено п’ять радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби, 2 500 приладів нічного бачення», — сказав Дем’яненко.

Реформування ВМС України, за твердженням спікера, йде повним ходом. Сформовані Морське командування, Командування морської піхоти, змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення

Оборонний комплекс України також приймає участь у модернізації ВМС. На вітчизняних підприємствах ОПК освоюється виробництво 152-мм боєприпасів, 60-120 мм мін, 30 мм зарядів для автоматичних знарядь і 30-40 мм зарядів для гранатометів.

Нагадаємо, 6 вересня 2018 року на засіданні Ради національної безпеки і оборони було прийнято рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі.

Як повідомлялося, Росія не має права оглядати іноземні та українські судна в Азовському морі. Ще більш грубим порушенням є затримання таких суден російськими військовими кораблями в українській частині Азовського моря і Керченської протоки.

Поделиться публикацией