ВЕРХОВНА РАДА ПОКИ НЕ МАЄ ДОСТАТНЬО ГОЛОСІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ В ПЕРШОМУ ЧИТАННІ — ZN.UA

Верховна Рада не має достатньої кількості голосів для прийняття Закону про мобілізацію в існуючому вигляді. Депутати запропонували два варіанти вирішення цієї проблеми, але жоден з них не задовольняє вимоги Офісу президента. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела в парламенті.

У зв’язку з цим засідання профільного комітету Ради перенесено на 10:00 ранку 11 січня, а сесійне засідання — на 12:00 замість 10:00. Також завтра зранку відбудеться зустріч глав фракцій Верховної Ради, на якій має бути присутній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

На даний момент велика кількість депутатів від «Слуги народу» не хочуть давати старт цьому закону в першому читанні. В той же час фракції «Європейська солідарність» та «Батьківщина» відмовилися голосувати в повному складі, а ОПЗЖ, «Довіра» та «За майбутнє» будуть голосувати лише частково.

За даними ZN.UA, до Офісу президента було подано два варіанти вирішення цієї проблеми. Пропозицію, яку в кулуарах підтримала більшість депутатів, подав голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич. Він запропонував повернути законопроект на доопрацювання Кабміну. Правильність цього рішення пояснюється хоча б тим фактом, що на засідання комітету свої зауваження до закону передали Міносвіти, Нацгвардія, МОЗ та інші суб’єкти виконавчої влади. Так сталося через те, що законопроект не обговорювався з відповідними структурами і під час створення, і навіть під час його затвердження Кабміном перед внесенням до Верховної Ради. Свою пропозицію, як стверджують джерела ZN.UA, також вніс Давід Арахамія: поставити прийняття цього законопроекту на паузу та прийняти закон №10062 — про військові реєстри, сертифікат захисника та автоматичне отримання статусу учасника бойових дій. Все інше, що потрібно для мобілізації, Арахамія запропонував приймати підзаконними актами. Однак Банкова відмовилася від обох запропонованих варіантів, оскільки, на думку ОП, неприйняття цього закону при наявності президентської монобільшості ослаблює позицію України як перед ворогом, так і перед західними партнерами.

Поделиться публикацией