БАКАНОВ ВНІС ДО РНБО ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ РОСІЙСЬКИХ ВЕБ-РЕСУРСІВ

Очільник Служби безпеки Іван Баканов вніс до Ради нацбезпеки та оборони додаткові пропозиції щодо продовження санкцій проти російських веб-ресурсів та програмних продуктів, повідомила пресслужба СБУ. Баканов пропонує продовжити блокування не тільки соціальних мереж «Вконтакте» та «Одноклассники», а й інтернет-сервісів «Яндекс», «Mail.ru» та антивіруси «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус».

Про це 23 квітня ц.р. повідомив портал DT,UA.

«Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ тощо. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємось про безпеку країни загалом», — процитували Баканова в СБУ.

Окрім того, голова спецслужби запропонував створити в Україні Єдиний реєстр програмного забезпечення, дозволеного для використання у державних інформаційно-телекомунікаційних системах. В СБУ вважають, що створення такого реєстру дозволить обмежити закупівлю та використання забороненого ПЗ. На думку кіберфахівців спецслужби, це також створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної ІТ-сфери.

 

 

Поделиться публикацией