АБРОМАВИЧУС РОЗКРИВ ПОДРОБИЦІ УГОДИ З ПРОДАЖУ ЗАВОДУ «МОТОР СІЧ» КИТАЙЦЯМ

Голова концерну «Укроборонпром» Айварас Авбромавичус повідомив, що китайські інвестори вже придбали акції компанії «Мотор Січ», і зараз угоду перевіряє Антимонопольний комітет. Авбромавичус також висловив упевненість, що угоди щодо таких стратегічно важливих підприємств має контролювати держава.

Він також констатував, що вже оформлена угода його команді дісталася «у спадок».

«Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили до Антимонопольного комітету запит про продовження строків на два місяці. Сподіваюся, що протягом цього часу комітет прийме рішення», — розповів Абромавичус в інтерв’ю «Економічній правді» 28 листопада.

Зараз «Укроборонпромом» проводиться аудит взаємин конструкторського бюро «Івченко прогрес» і «Мотор Січі», так як після закриття угоди настануть взаємини українського КБ з уже по суті китайським заводом, пояснив Абромавичус.

«Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації», — уточнив він.

Крім того, керівник «Укроборонпрому» висловився за контроль держави над такими стратегічними підприємствами як «Мотор Січ».

«Я впевнений, що в такій чутливій тематиці інтелектуальної власності з критичного експорту держава повинна мати останнє слово», — заявив Абромавичус.

«Ми повинні прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, що при купівлі іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава має мати право вето», — додав він.

ПАТ «Мотор Січ» є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж 100 країн світу.

Нагадаємо, у квітні минулого року Служба безпеки України провела обшуки на ПАТ «Мотор Січ» у Запоріжжі у межах розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Провадження відкрили за ч. 1 ст. 14 статті 113 (диверсія) Кримінального кодексу України. За версією слідства, представники «іноземної компанії» намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів, виробництвом якого саме займалась ця компанія.

Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета акцій стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.

У 2017 році в межах цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ «Мотор Січ». Про яких самих «іноземців» йдеться, у спецслужбі не повідомляли.

Поделиться публикацией