АБРОМАВИЧУС НАЗВАВ ТОП-3 ПРОБЛЕМИ «УКРОБОРОНПРОМУ»

Голова наглядової ради «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус заявив, що головними проблемами держконцерну є іміджева, корупція всередині компанії та проблеми за межами УОП.

Про це він сказав в інтерв’ю LIGA.net.

«Основна — іміджева. Суспільство не вірить, що компанія керується прозоро і ефективно. Це створює дуже серйозні проблеми на наших експортних ринках, тому що наші партнери теж читають ЗМІ», — підкреслив Абромавичус.

За його словами, погана репутація ускладнює процес залучення якісно інших людей. Він додав, що потрібно міняти імідж, менеджмент і структуру.

«Друга проблема — корупція всередині компанії. Попереднє керівництво країни створило умови для ручного управління.

Це спричинило велику кількість корупційних схем, які зараз важко ліквідувати. Часто окремо взяті підприємства де-юре підконтрольні концерну, а фактично — ні», — наголосив голова наглядової ради.

Також він серед основних виділив пробеми за межами концерну.

«Наприклад, з плануванням і стратегуванням оборонно-промислового комплексу. Планування держоборонзамовлення йде на дуже короткий термін.

Відповідно, заводи не знають, що Міноборони буде замовляти навіть на шість місяців вперед. Вони повільно діляться своїми планами і ще повільніше перераховують гроші підприємствам «Укоборонпрому», — розповів Абромавичус.

Він зазначив, що ця проблема вирішується та висловив сподіваня, що до кінця року ситуація зміниться кардинально в кращий бік.

Нагадаємо:

11 липня екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус очолив наглядову раду державного концерну «Укроборонпром».

Оновлений склад наглядової ради назвав пріоритетом для концерну проведення міжнародного аудиту. Очікується, що він триватиме до 9 місяців.

Питання проведення міжнародного аудиту «Укроборонпрому» загострилося після журналістського розслідування про масштабні розкрадання в концерні.

Раніше президент Володимир Зеленський змінив склад наглядової ради «Укроборонпрому», призначивши до неї 12 червня Айвараса Абромавичуса, а 9 липня – Давида Арахамію та Андрія Загороднюка. Ще до складу ради входить Ентоні Тетер. Ще одна посада, яка належить до квоти Кабінету міністрів, наразі є вакантною.

У березні-2019 журналісти «Bihus.info» повідомили, що колишній перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони  Олег Гладковський та гендиректор «Укроборонпрому» Павло Букін розділили між собою 80% авансу при закупівлі російських деталей для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 мільйони.

Як свідчить оприлюднене листування сина Гладковського з бізнес-партнером Віталієм Жуковим, 30 тисяч доларів отримав Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор «Укроборонпрому» Павло Букін.

Тоді прес-служба «Укроборонпрому» назвала маніпулятивною інформацію про «відкат» екс-заступника секретаря РНБО і бізнес-партнера президента Гладковського з розкрадання оборонки і сказала, що деталі до Ан-26 купував «за оптимальною ціною».

Кабінет міністрів виділив на міжнародний аудит «Укроборонпрому» 32,5 млн грн.

Поделиться публикацией