RZECZPOSPOLITA: УКРАЇНА ХОЧЕ КУПИТИ НОВІ БОЙОВІ ЛІТАКИ НА ЗАХОДІ

Про це 26 травня повідомив УНІАН з посиланням на статтю у польському виданні Rzeczpospolita.

Видання перелічує, які західні багатоцільові військові літаки Київ може купити, зважаючи на українські обмежені фінансові можливості.

Влада України вирішила, що в рамках багаторічної програми модернізації Збройних сил будуть закуплені багатоцільові військові літаки, вироблені на Заході. Таким чином, нові машини замінять ті, які зійшли з конвеєра ще в часи СРСР.

Про це пише Rzeczpospolita додаючи, що український план з заміни українського військового флоту, який охоплює також гелікоптери, навчальні й транспортні літаки, передбачає витрати на рівні 12 мільярдів доларів.

Але, зважаючи на потреби української армії, ця сума надто низька, щоб їх задовольнити.

Разом з тим, новий багатоцільовий літак повинен замінити у флоті України кілька радянських моделей. Йдеться про літаки МіГ-29, Су-27, Су-25 а також Су-24М і Су-24МР. Всі вони були виготовлені ще в часи СРСР. Зважаючи на бюджет і політичні чинники, Україна, вочевидь, буде обирати між моделями четвертого покоління.

На думку Rzeczpospolita, потенційно новими літаками ЗСУ можуть стати Lockheed Martin F-16 Block 70/72, Saab JAS-39E/F Gripen, Boeing F/A-18E/F Super Hornet Block III, або Eurofighter Typhoon.

Довгострокові плани вказують на те, що Україна повинна закупити близько 108 багатоцільових бойових літаків. Їх будуть купувати в кілька етапів. У 2021-2022 роках запланована закупка першої партії з 12 літаків, поставка яких буде завершена до 2025-го.

Такий графік дозволить поступово вивести з експлуатації застарілі літаки, термін придатності яких закінчується в 2032 році. Читайте також Українським військовим передали модернізований винищувач МІГ-29 Сьогодні через політичні причини Україна не має доступу до російського озброєння й його обслуговування. Про безпосередні угоди про закупку російських літаків в таких умовах немає навіть мови. Це призводить до систематичного скорочення кількості бойових машин, які допускаються до виконання польотів і бойових завдань.

Rzeczpospolita нагадує, що Київ вже закупив в обмежених кількостях військовий повітряний транспорт на Заході. Зокрема, йдеться про поставки 55 гелікоптерів трьох типів з Франції від компанії Airbus. Передача цих машин відбулася в липні 2018 року. Вони потрапили в розпорядження МВС, Прикордонної служби, ДСНС і Нацгвардії.

Поделиться публикацией