NSPA УКЛАДЕ КОНТРАКТ НА ЗАКУПІВЛЮ 1000 РАКЕТ У МОДИФІКАЦІЇ GEM-T ДО ЗЕНІТНОГО РАКЕТНОГО КОМПЛЕКСУ PATRIOT

Агенція НАТО з підтримки і постачання (NSPA) укладе контракт на закупівлю 1000 ракет у модифікації GEM-T до зенітного ракетного комплексу Patriot.

Про це йдеться на офіційному сайті Агенції.

Таким чином Альянс надає підтримку країнам-членам європейської ініціативи “Небесний щит”, в тому числі Німеччині, Нідерландам, Румунії та Іспанії.

Ініціатива “Європейський небесний щит” (European Sky Shield Initiative) започаткована Німеччиною на тлі російського вторгнення в Україну.

“Небесний щит” передбачає закупівлю систем протиповітряної і протиракетної оборони, які здатні протистояти балістичним цілям.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц переконаний, що загальноєвропейську систему протиповітряної оборони вдасться побудувати за 5 років.

Проєкт має на меті скоротити витрати країн шляхом координації їхніх закупівель систем протиповітряної і протиракетної оборони, таких як система Patriot.

Контракт Агенції НАТО з підтримки і постачання передбачає кваліфікацію оновлених компонентів, залучення нових постачальників, випробувальне обладнання і запасні частини для забезпечення подальшої експлуатації. Очікується, що контракт принесе користь й іншим країнам-користувачам комплексу Patriot.

Агентство уклало контракт на виробництво і постачання ракет з компанією COMLOG, спільним підприємством між Raytheon (NYSE: RTX) і MBDA.

Для забезпечення виробництва і постачання COMLOG розширить виробничі потужності з виробництва ракет GEM-T в Європі.

Нові виробничі потужності в Європі посилюють безпеку постачання і сприятимуть поповненню запасів ракетних комплексів Patriot.

«Цей контракт демонструє, що NSPA, як основна організація, що забезпечує діяльність Альянсу, може успішно надавати ефективні і економічно вигідні багатонаціональні рішення країнам, водночас посилюючи європейський промисловий потенціал», – сказала Стейсі А. Каммінгс, генеральний директор NSPA.

 

Поделиться публикацией