NASA СКАСУВАЛО ЗАПУСК СТВОРЕНОЇ ЗА УЧАСТЮ УКРАЇНИ РАКЕТИ-НОСІЯ ANTARES

У зв’язку з несприятливими погодніми умовами і виниклими технічними проблемами на старті запуск ракети-носія Antares із вантажним космічним кораблем Cygnus корпорації Northrop Grumman до Міжнародної космічної станції (МКС) відкладено на кілька діб.

Про це 10 лютого ц.р. повідомив портал Інтерфакс-Україна, посилаючись на Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

«NASA перенесло щонайменше на четвер 13 лютого о 04:05 (за часом Східного узбережжя США) наступну спробу запуску у зв’язку з несприятливим прогнозом погоди в майбутні дві доби і часом, необхідним для вирішення проблеми наземного забезпечення», — йдеться в повідомленні.

Запуск планувалося здійснити в понеділок з космодрому NASA Воллопс, розташованого на однойменному острові біля атлантичного узбережжя американського штату Вірджинія.

Корабель у межах комерційного контракту NASA з корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій і автоматичний вантажний космічний корабель, має доставити на МКС близько 3,6 тонни вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень.

Це буде вже 13-й політ космічної «вантажівки» корпорації Northrop Grumman до МКС. Був також ще один невдалий запуск у 2014 році, коли корабель не долетів до станції внаслідок аварії ракети-носія Antares. Перший успішний запуск Cygnus відбувся 18 вересня 2013 року.

Поделиться публикацией