DARPA МАЄ НАМІР В 2023 РОЦІ РОЗРОБИТИ ПРОГРАМУ УПРАВЛІННЯ БОЙОВИМ ЛІТАКОМ, НАДІЛЕНУ ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ

Управління перспективних дослідницьких програм Міністерства оборони США (DARPA) має намір в 2023 році розробити програму управління бойовим літаком, наділену штучним інтелектом (ШІ) і здатну замінити пілота в повітряних боях.

Про це 29 березня ц.р. повідомив портал ТАСС, посилаючись на спеціалізований портал Defense Brief, де повідомлялось, що обмежені льотні випробування передбачається провести вже в поточному році.

Як зазначає портал, для цих цілей планується для початку модифікувати чотири реактивних навчально-бойові літаки L-39, на що DARPA виділило компанії Calspan $ 14,1 млн. Програма розробки такого ІІ під назвою «Еволюція повітряного бою» (Air Combat Evolution, ACE) , розрахована на три етапи, «наближається вже до завершення першого етапу», підкреслює Defense Brief.

«Ми зосереджені зараз на тому, щоб інтегрувати алгоритми, розроблені для імітаційних боїв, в програми управління літаків, в той час як ми готуємося до реальних польотів на зменшеній авіамоделі в кінці 2021 року», — наводить портал слова представника DARPA полковника Дена Джеворсека. За його словами, очікується, що до навчальних повітряних боїв з використанням L-39 можна буде приступити в кінці 2023 року або в 2024 році.

В рамках ACE було вже проведено кілька успішних віртуальних боїв. У серпні минулого року ІІ вдалося виграти п’ять боїв на F-16 «один на один» проти досвідченого льотчика-винищувача ВПС. Тоді дозволялося «застосовувати» лише авіагармати. У лютому поточного року завдання було ускладнено: два «синіх» F-16, пілотованих ІІ, вели бій з таким же «червоним» винищувачем, причому вже з можливістю використання ракет.

L-39 був розроблений в 1960-х роках у Чехословаччині на підприємстві Aero Vodochody. З 1972 року по початок 1990-х років був основним навчально-тренувальним літаком країн — учасниць Організації Варшавського договору. Продовжує експлуатуватися в більш ніж 30 країнах світу, в тому числі використовується і для підготовки курсантів льотних училищ Росії.

Поделиться публикацией