Зухвалий наступ ЗСУ у Курській області посилює тиск на США. — Україна намагається отримати дозвіл на удари далекобійною зброєю по Росії та у такий спосіб змінити обережний підхід Сполучених Штатів до війни, пише агентство Associated Press.
Як відомо, США обмежують використання ракет великої дальності, які вони надають Україні, для ударів по військових об’єктах всередині Росії. Наступ України у Курській області, а також наймасштабніша ракетна і дронова атака Москви, посилили публічний тиск на адміністрацію американського президента Джо Байдена, щоб Білий дім послабив свої вимоги до використання західної зброї.
Адміністрація Байдена заявляє, що її ретельні роздуми, зокрема щодо того, яке сучасне озброєння і коли постачати Україні, необхідні для того, аби не спровокувати відплату з боку російського президента Путіна. Деякі аналітики сходяться на думці, що Путін сприйме український удар американською балістичною ракетою дальнього радіусу дії як напад самих США.
Але інші американські та європейські прихильники України кажуть, що Білий дім повинен побачити, що погрози Путіна напасти на Захід, зокрема із застосуванням ядерної зброї, є блефом. Вони побоюються, що підтримка США, яка дозволила Україні протистояти російському вторгненню в 2022 році, надається із затримками, що у підсумку може призвести до поразки.
«Ця війна закінчиться саме так, як вирішать західні політики», — сказав американський генерал у відставці Філіп Брідлав, який очолював НАТО в Європі з 2013 по 2016 рік. Він один із тих, хто наполягає на послабленні обмежень на використання Україною наданої Заходом зброї. «Якщо ми продовжимо робити те, що ми робимо, Україна врешті-решт програє, – сказав Брідлав. – Тому що зараз ми свідомо не даємо Україні того, що їй потрібно для перемоги».
Понад 200 російських військових цілей знаходяться в межах досяжності системи ATACMS в районах, які, як видається, недбало охороняються вздовж кордону, сказав аналітик із Інституту вивчення війни Джордж Баррос. «Ці цілі включають великі військові бази, станції зв’язку, логістичні центри, ремонтні майстерні, паливні склади, склади боєприпасів і постійні штаби», – уточнив він. За його словами, кілька вибіркових ударів змусять Путіна перекинути сили і засоби для захисту цих об’єктів. «Це такий тиск, яке різко знижує здатність нападника успішно логістично підтримувати свої сили на фронті», – підсумував Баррос.
НАСТУП СОУ У КУРСЬКІЙ ОБЛАСТІ РФ ДОЗВОЛИВ УКРАЇНІ ПОСИЛИТИ ТИСК НА США ЩОДО ДОЗВОЛУ БИТИ ПО ЦІЛЯХ ПРОТИВНИКА
Поделиться публикацией