Арешт українського журналіста Павла Шаройка в Мінську ставить Білорусь в один ряд з путінським режимом, вважають в Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння. «До останнього часу Мінськ намагався балансувати між Україною та Росією, демонструючи з одного боку відданість «союзницьким» геополітичним зобов’язанням перед Москвою та «нейтральність» та бізнес у відносинах з Києвом», — відзначають в ЦДАКР. Більш того, Мінськ навіть намагався запропонувати себе в якості «донора безпеки» в регіоні, майданчика для мирних переговорів на кшталт «Хельсинки-2». А нещодавно МЗС Білорусі виступили з пропозицією розмістити на Донбасі білоруських миротворців.
Про це аналітичний центр розмістив інформацію на своєму порталі.
Паралельно, Мінськ покірно проводив на своїй території агресивні навчання «Запад-2017», в ході яких Росія відпрацьовувала використання білоруської території для агресії проти країн Балтії та Польщі. Голосував, в угоду Кремлю, проти резолюції ООН по Криму. Дозволяв російському ФСБ викрадати в Гомелі українського громадянина Павла Гриба. Нарешті, білоруське КДБ заарештувало українського журналіста Павла Шаройка, звинувативши його у шпигунстві – точно так само, як ФСБ Росії заарештувало журналіста Романа Сущенка та десятки інших українських громадян.
Фактично, Білорусь прирівняла себе у відношенні до України з Росією. І ставлення до неї має бути відповідним. В тому числі, й з точки зору введення санкцій проти Мінська.
ЦДАКР не бачить іншого виходу як перейти до більш жорсткої політики стосовно Білорусі на всіх напрямках – безпековому, економічному, інформаційному, дипломатичному.
При цьому, на думку ЦДАКР, розпочати санкційні заходи проти Мінська необхідно негайно. Зокрема, 24 листопада у Брюсселі відбудеться саміт Східного партнерства ЄС, на який вперше за багато років запрошено Олександра Лукашенка. ЦДАКР вважає, що Україні треба виступити проти участі білоруського президента в брюссельскому самміті, оскільки, сам факт присутності Лукашенка за одним столом з європейськими лідерами (в тому числі, й Президентом України) буде нівелювати не тільки політику Євросоюзу щодо стримування російської агресії, але й саму суть Європейського Союзу з його нульовою толерантністю до зневаги до базових людських прав, залякування правозахисників, репресій проти журналістів.
ЦДАКР вважає, що Україна повинна запропонувати ЄС, США, Канаді та інших західним партнерам пакет санкцій проти Білорусі, який зможе примусити Мінськ розірвати кайдани васальної залежності від Кремля.