Індія прийняла рішення приєднатися до гіперзвукового ракетного клубу держав – в країні стартувала розробка власної гіперзвукової ракети, швидкість якої буде у п’ять разів вища за швидкість звуку, повідомило 23 жовтня видання Army Recognition.
Розробку ракети покладено на індійську організацію оборонних досліджень та розробок DRDO (Defence Research and Development). Зараз проект знаходиться на стадії підготовки документації та споруди аеродинамічного тунелю, де будуть проходити випробування ракети.
У разі успіху Індія стане четвертою країною світу, яка володіє гіперзвуковим озброєнням – зараз такі ракети є в наявності у Росії, США та Китаю.
У квітні Військово-повітряні сили США уклали договір з компанією-виробником озброєння Lockheed Martin на створення гіперзвукової зброї далекого радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу у розробці таких ракет.
Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, яку розроблено у Росії та Китаї. Як пояснив військовий, гіперзвукова ракета — це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.
Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії та Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.
Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і «непередбачувану траєкторію польоту». При цьому Путін зазначив, що «ні в кого іншого такої зброї поки немає».