Про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країн заявили лише 13,4% опитаних росіян
86,6% росіян допускають та підтримують потенційний напад РФ на території країн Європейського Союзу, серед яких Польща, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Словаччина та інші.
Такі результати соціологічного опитування, як повідомляє ZN.UA, отримала компанія Active Group.
75,5% росіян схвалюють ідею військового вторгнення до наступної країни та вважають, що нею має стати Польща. Це логічне продовження «військової спецоперації РФ», на думку опитаних. Більше того, згідно з соцопитуванням, майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни.
Зазначається, що про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країн сказали 13,4% жителів РФ. 46% респондентів абсолютно впевнені в тому, що російський уряд повинен атакувати ЄС, а 40,6% вважають допустимим розширення військових дій.
Трійка країн, які згідно з соціологічним опитуванням стануть наступними жертвами нападу Росії – це Польща (75,5% опитаних), країни Балтії, серед яких Естонія, Литва, Латвія (41%), а також Болгарія, Чехія, Словаччина та Угорщина (39, 6%). Повідомляється, що під час опитування респонденти отримали можливість обирати кілька країн.
Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% респондентів тією чи іншою мірою підтримують подібне можливе рішення російської влади.
Громадська думка РФ може бути для світової спільноти певним маркером потенційних дій Кремля.
«Спільне враження інтерв’юерів від опитування – росіяни, які погоджувалися спілкуватися, агресивно налаштовані стосовно не лише України, а й Євросоюзу та НАТО. Респонденти або відмовляються від спілкування, дізнавшись тему інтерв’ю, або декларують готовність підтримувати та схвалювати подальші вторгнення РФ до інших країн», – заявив засновник дослідницької компанії “Active Group” Андрій Єременко.
Соціологи української компанії “Active Group” також спробували з’ясувати, наскільки агресивне російське суспільство. Для пошуку відповіді було проведено телефонне (за допомогою месенджера Viber) опитування за формалізованою методологією (вибірка репрезентативна згідно з суб’єктом федерації, статтю та віком респондента).
Під час складання питань використовувалися формулювання обов’язкові для російського середовища. Так, замість слів “вторгнення” чи “війна” в опитуванні використовувалося слово “спецоперація”, українські силовики називалися “нацистами” тощо. Звичайно, замість “в Україні” говорилося “на Україні”.
На запитання “Як ви вважаєте, чи повинна Російська федерація змусити інші країни відмовитися від підтримки нацистів в Україні військовим шляхом?” негативно відповіли лише 13,4% респондентів, а 86,6% тією чи іншою мірою підтримують військову агресію проти інших країн: 40,6% – однозначно підтримують, та 40,6% – не впевнені або частково.
Для того, щоб з’ясувати, військову агресію проти яких країн громадяни РФ вважають припустимою, респондентам поставили запитання “Як ви вважаєте, на територію яких країн Російська Федерація має розширити свій вплив (в тому числі і військовим шляхом)?”. Згідно з опитуванням, найчастіше допускається агресія проти країн, які “входили до складу СРСР”. На користь цього варіанта висловилися 40,3% від усіх або 48,9% тих, хто визначився з відповіддю.
На країни Варшавського договору (крім Польщі) “розширення впливу військовим шляхом” припускають 33,3% опитаних (40,4% тих, хто визначився). Зазначається, що напад Москви на Польщу вважають можливим 32,9% росіян (39,9% тих, хто визначився). На “країни ЄС” військову агресію припускають 20,8% респондентів (25,3% від тих, хто визначився), а 12,5% (15,2% від усіх) вважають за необхідне “розширення впливу військовим шляхом” на весь світ.
Цікаво, що на США “розширювати вплив” захотіли лише 4,6% опитаних (5,6% тих, хто визначився). На користь того, що Росія не повинна розширювати свій вплив в тому числі військовим шляхом, висловилися лише 1,4% опитаних та ще 17,6% не змогли відповісти на запитання.
Також респондентам поставили запитання: “У яких країнах Російська Федерація має продовжити військову спецоперацію після денацифікації України для захисту своїх законних інтересів?» Таким чином, у разі успішного завершення військової спецоперації в Україні, 48,6% опитаних росіян (75,5% від тих, хто визначився) вважають, що наступною має бути Польща.
На користь того, що наступними мають бути країни Балтії висловилися 26,4% опитаних (41% від тих, хто визначився). Інші країни Варшавського договору (Болгарія, колишня Чехословаччина, Угорщина, Румунія) називали 25,5% (39,6% від тих, хто визначився). Варіант “В одній з інших країн НАТО” обрали 2,8% (4,3% від тих, хто визначився). Не змогли відповісти 35,6% респондентів.
Також в ході опитування з’ясувалося, що 3/4 росіян припускають, що їхня країна застосує ядерну зброю за певних умов. Зазначається, що на запитання “Чи допускаєте ви, щоб Російська Федерація, для захисту своїх законних інтересів, за умови, що Володимир Путін отримає інформацію про загрозу застосування такої зброї проти РФ, обмежено застосувала б ядерну зброю?”, 40,3% опитаних відповіли ” так” і ще 34,3% висловили сумнів “може так, а може ні”. Лише 25,5% відповіли однозначно “НІ”.