Повітряні сили оприлюднили перше інтерв’ю українського льотчика винищувача F-16, який розповів про бойові завдання, тактику застосування та потужний колектив, який успішно опанував західну техніку та нові підходи до її застосування.
«Пілоти на західних винищувачах показують чудові результати бойової роботи по повітряних та наземних цілях», – розповіли у Повітряних силах. Для ударів по наземних цілях українські винищувачі F-16 мають на озброєні високоточні авіабомби, зокрема плануючі SDB та JDAM-ER.
Бомби GBU-39/B — американські високоточні 130 кг-авіабомби з дальністю ураження до 110 км за умови скидання з великої висоти.
«Якщо ми захочемо, то наша бомба може залетіти комусь у віконце», – розповів льотчик F-16. Під час виконання подібних бойових завдань, задля максимальної ефективності, українським пілотам доводиться зближуватись із противником. Це може призводити до запуску по них ракет із ворожих літаків та наземних зенітних ракетних комплексів.
Українські F-16 озброєні ракетами «повітря-повітря» AIM-120C (максимальна дальність – 105 км), а також AIM-9M (дальність ураження до 20-29 км) та AIM-9Х (дальність ураження до 20-29 км). AIM-120 AMRAAM — це надзвукова ракета класу «повітря-повітря» середньої дальності, яка є основою далекобійних можливостей більшості західних винищувачів у протидії повітряним цілям.
Масштабні атаки російських об’єктів за допомогою далекобійних дронів відбуваються за участю винищувачів F-16 Повітряних сил ЗС України – йдеться про реалізацію складних комплексних операцій.
Згідно з розповіддю українського пілота F-16 ПС ЗСУ, такий удар передбачає дуже тісну взаємодію всіх сил та засобів українських сил. І одночасно у небі можуть знаходиться не лише ударні дрони, а й значна кількість бойових літаків, що спільно виконують задачі.
Зокрема, фронтові бомбардувальники Су-24 з крилатими ракетами Storm Shadow / SCALP, винищувачі Су-27, МіГ-29, Mirage-2000-5 та F-16 виконують різні задачі, від тактичних ударів, до придушення ворожих засобів ППО з метою створення «коридору» через який й мають залетіти «пакуночки» росіянам.
При цьому F-16 може також здійснювати повітряну розвідку противника у радіолокаційному спектрі.