КИТАЙ СТВОРИВ НЕЯДЕРНУЮ ВОДНЕВУ БОМБУ НА ОСНОВІ МАГНІЮ

Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу на основі магнію. Про це повідомляє South China Morning Post із посиланням на оприлюднені наукові дослідження.

Вибуховий пристрій масою два кілограми створив вогняну кулю з температурою понад 1000 °C, яка зберігалася понад дві секунди — у 15 разів довше, ніж при вибуху еквівалентної кількості тротилу. Пристрій використовує водень у формі гідриду магнію (MgH₂) — сполуки, у якій частка водню перевищує 7%.

Бомба активується звичайною вибухівкою, яка ініціює термічне розкладання гідриду магнію. У результаті вивільняється водень, який займається та формує стабільну зону горіння. Зауважується, що інтенсивність і тривалість горіння можна точно налаштовувати, змінюючи склад і конфігурацію заряду. Це дозволяє досягти рівномірного теплового ураження на широкій площі, що, на думку розробників, робить систему перспективною для застосування в завданнях, пов’язаних із площинним ураженням. Фактично, китайські вчені розробили термобаричний боєприпас нового типу.

Поделиться публикацией