ЗЕНІТНИЙ АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС 2А6 “ШИЛКА” ПРОЙШОВ ВІДОМЧІ ВИПРОБУВАННЯ

Дослідний зразок модернізованої зенітної самохідної установки ЗСУ-23-4М (зенітний артилерійський комплекс 2А6 “Шилка”) пройшов відомчі випробування.

Про це повідомив Український мілітарний портал 24 червня ц.р.

Відповідно до рішення Міністерства оборони 3СУ-23-4М-А1 готовий до дослідної експлуатації у Збройних Силах України.

Модернізація 3СУ-23-4М-А1 була проведена Державним підприємством “Завод “Арсенал”” за власні обігові кошти та передбачає три варіанти модернізації:

Нова радіолокаційна станція

Встановлення на зенітну артилерійську установку нової багатофункціональної радіолокаційної станції «Рокач-АС» замість наявної РЛС і заміну спеціалізованої аналогової обчислювальної системи на сучасну цифрову.

Також установку обладнали навігаційною системою, системою забезпечення та блоком цифро-аналогових перетворювачів.

«Рокач-АС» здатна працювати в режимах кругового огляду, пошуку і автосопровождения. РЛС впевнено виявляє і супроводжує навіть БПЛА з ефективною поверхнею розсіювання близько 0,01 кв.м на відстанях до 7 км.

Новий радар значно перевершує можливості свого попередника. Так, якщо сектор сканування старої РЛС був 15 градусів, а при супроводі ширина діаграми спрямованості була 1 градус, то в новому радарі огляд простору здійснюється вже одночасно в секторі 18 градусів як по азимуту, так і по куту місця. Ця особливість дозволила вирішити важливу проблему, яка була пов’язана з функціонуванням попередньої штатної РЛС – тривалий час пошуку і виявлення цілей як по цілевказівки, так і в автономному режимі.

Якщо раніше радар 1РЛ33М займав весь периметр вежі в всередині «Шилка», то зараз це невеликий пристрій розміщений зверху в контейнері. З’явилося чимало місця в середині машини, не тільки створює комфортні умови для перебування екіпажу, а й дозволяє встановлювати додаткове обладнання, наприклад, систему життєзабезпечення екіпажу.

Встановлення оптичної електронної станції

Другий варіант модернізації в додачу до нової РЛС передбачає оснащення «Шилки» ​​оптико-електронної системи, яка має в своєму складі телевізійний і телевізійний канали, а також лазерний далекомір.

Вона призначена для виявлення, автоматичного супроводу, видачі координат і параметрів цілей в цифрової обчислювальної системи в автоматичному чи напівавтоматичному режимах.

Система дозволяє здійснювати моніторинг повітряного простору, а також контроль за враженням цілей. Вона здатна забезпечувати захоплення цілей і їх автоматичний супровід на відстані до 10 км. Виявляти цілі система може на дальності до 12 км.

Встановлення зенітних керованих ракет

Третій варіант модернізації – модернізація зі встановленням зенітних керованих ракет ближнього радіусу дії.

В додаток до цього на зенітній артилерійські установці з’явився ракетний канал – на модернізованій 2А6 встановлено модуль з 4-ма зенітними керованими ракетами, дальність ураження цілей яких складає 5 км.

Поделиться публикацией