ДРОНОВА КОАЛІЦІЯ ТА ПЕРЕХОПЛЮВАЧІ БАК ДЛЯ ЗСУ: ХТО ПЕДАЛЮЄ НАПРИКІНЦІ 2024 р.

Латвія через міжнародну коаліцію безпілотників передасть Україні понад 1000 «бойових безпілотників різних типів». Про це 28 грудня повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

За його словами, країна вже підготувала для відправи на український фронт безпілотники різних типів. Їх виробили у Латвії та передають через «Дронову коаліцію для України» на чолі якої стоять та ж Латвія і Велика Британія. Міністр нагадав, що його країна також надасть для коаліції додаткові 20 мільйонів євро у 2025 році.

Латвія, як одна з найбільших прихильників України, зобов’язалася щорічно надавати військову підтримку на рівні 0,25% свого ВВП і доставляти тисячі безпілотників. У серпні країна пообіцяла надати 112 мільйонів євро на військову підтримку Україні в 2024 році, на додаток до допомоги в розширенні ініціативи коаліції безпілотників.

 

Як працює коаліція дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення коаліції дронів й ухвалили відповідні рішення. У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що Рига досягла прогресу в створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових тисячами нових безпілотників. Наприкінці квітня 2024 року Спрудс поінформував, що Коаліції дронів вже вдалося зібрати майже 500 мільйонів євро. Ці гроші витратять на закупівлю безпілотників для України.

10 липня уряд Великої Британії оприлюднив інформацію, що країни-члени коаліції підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільного фонду на 45 мільйонів євро.

 

Кластер розвитку оборонних технологій Brave1 оголосив про проведення випробування німецького дрону, здатного перехоплювати як розвідувальні безпілотники, так і ударні БАК типу Shahed. Характеристики перехоплювача не розголошуються, однак відомо, що апарат може розвивати швидкість до 300 км/год та долати відстань до 20 кілометрів. Також у планах виробника передбачене оснащення дрона системою автоматичного наведення, яка працюватиме на основі технології машинного зору.

До того ж, понад 150 млн євро Україна отримала від Данії, Франції та Литви на фінансування українського ОПК,  повідомив міністр оборони України Р. Умєров.

Поделиться публикацией