Відремонтований МБАК «Нікополь» (Р176) повернувся до місця постійної дислокації та готовий до виконання бойових завдань.
Про це 14 червня ц.р.повідомив Український мілітарний портал, посилаючись на Бриз МО України.
У листопаді 2019 року Росія повернула України малий броньований артилерійський катер розграбованим і катер потребував ремонтних робіт та відновлення систем.
На катері замінили зовнішню обшивку підводної частини, відремонтовано гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, відновили донно-бортову арматуру та суднову систему.
Повністю замінена електросистема та електрообладнання, бо катер повернули без них.
«Основна робота з ремонту – електрика, бо всі щити практично розграбовані та треба було відновлювати майже з нуля все. Двигуни, дизель-генератори поновили: залили масло, поміняли фільтри. Рульова машина – ми повністю все перебирали», – розповідає старший моторист-електрик МБАК «Нікополь» Андрій Оприско
Повідомляється, що особовий склад команди за цей час змінився.
З моряків, що були в російському полоні, служити на «Нікополі» залишився командир катеру Богдан Небилиця та члени екіпажу – Андрій Оприско і Сергій Цибізов.
Анлрій Оприско розповів, що катер був по-мародерськи розграбований повністю: електрична частина, двірні світильники відкручені, кабелі вирвані.
Зокрема, викрадена була і вся навігація. Тепер на «Нікополі» будуть встановлені нові системи, вже покращені.
МБАК після ремонту вже зробив кілька виходів у море: до Миколаєва, Очакова і вже днями повноцінно відновить свою роботу.
Нагадаємо, малий броньований артилерійський катер «Нікополь» захопили росіяни в районі Керченської протоки під час походу з Одеси до Маріуполя у листопаді 2018 роки. За рік, у листопаді 2019 року, Росія повернула Україні «Нікополь», разом із іншим броньованим катером та рейдовим буксиром, у понівечиному стані.
Наприкінці лютого 2020 року малий броньований артилерійський катер «Нікополь» разом із однотипним катером “Вишгород” зайшли на ремонт до Миколаївського суднобудівного заводу та в травні завершився ремонт МБАК «Нікополь».